in

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Barınağı’nda Kış Önlemleri Alındı

Türkiye’nin en soğuk kentlerinden Erzurum‘da kışın sahipsiz köpek, kedi ve tavşan gibi evcil hayvanların soğuktan etkilenmemesi amacıyla yapılan barakalara halı ve tahtalar konularak kış için önlem alındı.

erzrurum-o-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hava sıcaklığının kışın sıfırın altında 40 dereceye kadar düştüğü Erzurum’da, sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerinin yapıldığı Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı Rehabilitasyon Merkezi‘nde kış hazırlıkları tamamlandı. Tedavi, kısırlaştırma, aşılama ve adli konular dolayısıyla getirilen kedi, köpek ve evcil hayvanların bakımlarının özenle yapıldığı merkezde, hayvanların soğuk havadan en az şekilde etkilenmeleri için de tüm önlemler alındı.

erzurum2

Günlük yaklaşık 50 kedi ve 300 sokak köpeği ile tavşan, yollarda bulunan koyun, inek, tavuk, horoz gibi onlarca evcil hayvanın gözlem altında tutulduğu merkezde, kışın düşen hava sıcaklığı göz önüne alınarak hayvanlar için kapalı ve ısıtmalı bölümler yeniden düzenlendi.

Merkezin bahçesindeki alanlarda barındırılan diğer hayvanların da üşümemesi amacıyla özel barınak ve kümesler inşa edildi.

erzurum

Hayvanların soğuktan etkilenmemesi amacıyla bu barınak ve kümeslerin zemininin halı ve tahtalarla kaplandığı merkeze, tavşanların kullanacağı 6 metrekare büyüklüğünde, 4 ayrı odası ve doğum bölümü olan minyatür ev şeklinde bir ahşap barınak da yerleştirildi.

Merkezin bahçe bölümündeki tavşanların kışın üşümemesi için özel olarak tasarlanan bu barınak dışında kanatlı hayvanlara da 10 metrekarelik ahşaptan kümes yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Training Your Cat 00001

Kediler Eğitilebilir Mi?

ö.ç

Ukraynalı Fotoğrafçı Sergey Polyushko’nın Muhteşem Hayvan Portreleri