in

Erzincan’da Kediye İşkence Yapan Er Tuttuklandı

Erzincan’da orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yapan asker, uygulama noktasındaki arbedede polise saldırdı. Terhis edildikten bir gün sonra bir polisin bileğinin kırılmasına neden olan zanlı tutuklandı.

Erzincan’da orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yapan asker, terhis edildikten sonra uygulama noktasında mukavemet gösterip tekme attığı polis memurunun bileğinin kırılmasına sebebiyet verdiği gerekçesiyle tutuklandı.

erzincanorduevikediyeiskence 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kentte askerliğini yaptığı sırada terhisine 3 gün kala hafta sonu iznindeyken orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye yumruk ve tekme atarak işkence yapan muhabere er T.H., disiplin cezasının ardından terhis edildi.

T.H, birliğinden ayrılarak kent merkezindeki Bahçesaray Caddesi’nde 52 GS 104 plakalı otomobili ile gezdiği sırada camlarının koyu renkli olması ve şüphe uyandırması üzerine polis ekiplerince durdurulmak istendi. Polisin “dur” ihtarına uymayan T.H. otomobili ile kaçmaya çalışırken uygulama noktasında yakalandı. Araçtan indirildikten sonra buradaki polis ekiplerine hakaret ve tehdit savuran T.H.’ye çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi.

Erzincandaki Caninin Savcılık İfadesi Ortaya Çıktıöç

 Vatandaşlarla arasında çıkan arbededen faydalanarak aracıyla tekrar kaçmak isteyen T.H., engel olmaya çalışan polis ekiplerine mukavemet göstererek tekme attı. Yaşanan arbedede T.H.’nin tekme darbesiyle polis memuru E.Ş.’nin bileği kırıldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan T.H.’nin yapılan incelemesinde bir süre önce “kediye işkence” iddiasıyla hakkında işlem gerçekleştirilen asker olduğu belirlendi.
Şüpheli T.H, iznini kullanarak terhis edilmesi ve halen asker olması sebebiyle emniyetteki işlemleri sonrası askeri yetkililere teslim edildi. Erzincan Adliyesi’ne sevk edilen T.H., terhisinden bir gün sonra çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince “Görevli memura mukavemet ve yaralanmaya sebebiyet vermek” suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Yaralanan polis memuru E.Ş. ise Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesindeki tedavisinin ardından kolu alçıya alınarak taburcu edildi.

Yaşanan bu olay akıllara uzmanların “Hayvana şiddet, insana şiddetin habercisi olabilir” uyarılarını getirdi.

Uzmanlardan Ürkütücü Hayvana Şiddet Uyarısı: “Hayvana Şiddet, İnsana Şiddetin Habercisi Olabilir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küçük İskenderin Büyük Pişmanlığı Keşke Geç Kalsaydım da O Köpeği Gömseydimöç

Küçük İskender’in Büyük Pişmanlığı: “Keşke Geç Kalsaydım da O Köpeği Gömseydim.”

Nadir Görülen Puhu Kuşu Tuncelide Yaralı Olarak Bulunduöç

Nadir Görülen Puhu Kuşu Tunceli’de Yaralı Olarak Bulundu