in

Erzincan Valisi, Yaban Hayvanlar İçin Yem Bıraktı

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, ağır kış koşullarının hüküm sürdüğü doğada aç kalan hayvanlar için başlatılan ‘Yabana Can’ projesi kapsamında yemleme yaptı.

erzincan-valisi-hayvanlar-icin-yem-birakti-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, ağır kış koşullarının hüküm sürdüğü doğada aç kalan hayvanlar için başlatılan ‘Yabana Can’ projesi kapsamında ormanlık olanlara yem bıraktı. Doğada aç kalan kurt ve kuştan sorumlu olduklarına işaret eden Vali Kahraman, “Yabanhayatından da mesulüz” dedi.

“Yabana Can” projesi nedeniyle Erzincan- Sivas karayolunun 10’uncu kilometresinde bulunan Atatürk Kent Ormanı’nda yaban hayat için yem yem bırakıldı. Vali Süleyman Kahraman, Belediye Başkan Yardımcısı Halit Mutlu, Türk Kızılay’ı Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç, Hüseyin Can, Türk Kızılayı Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata ile kurum müdürlerinin katıldığı etkinlikte kuşlara yem ve ekmek, yırtıcı hayvanlar için de doğaya sakatat bırakıldı. Yaklaşık 6.5 ton buğdayın yemleme çalışmalarında kullanılacağı ifade eden Vali Süleyman Kahraman, yaban hayattaki canlılar ile sokak hayvanlarını düşünmek zorunda olduklarını bildirdi. Vali Süleyman Kahraman bu konuda şunları söyledi:

“Erzincan’da doğada aç kalan hayvanlar için ‘Yabana Can’ projesi başlattık. Kış şartlarında yiyecek bir şeyler bulamayan hayvanlar için yeterli miktarda yem aldık. Doğadaki kurda kuşa hepsine bakmak durumundayız. Biz idareciler yaban hayatından da mesulüz. O konuda gerekli her türlü tedbiri almak ve onlara merhamet göstermek zorundayız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopek maymun

Hindistan’da Bir Maymun Yavru Köpeğe Bakıyor

kopek

“Pelüş Kutup Ayım Olmadan Asla” Diyen Köpek Maru