in

Erzincan Valiliği’nden Orduevi’ndeki Yavru Kediye İşkence ile İlgili Açıklama

Sosyal medyada yayılan işkence görüntüleri üzerine İşiçleri Bakanlığı ve Erzincan Valiliği harekete geçti.

Erzincan Orduevi‘nde çekilen görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Görüntülerde, askerlerin gözü önünde sivil giyimli asker Muhabere Er T.H.’nin bir yavru kediye ensesinden tutarak defalarca vurduğu ve tekmelediği ve ölümüne sebep olduğu görülüyordu.
erzincanorduevikediyeiskence

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vahşet görüntülerinin sosyal medya da kısa süre içerisinde yayılmasının ardından olaya büyük tepki yağdı. Vicdanları sızlatan görüntüyü izleyen birçok kişi olayı gerçekleştiren askere ceza verilmesini istediler.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘ya sosyal medyadan ulaştırılan görüntüler üzerine harekete geçen İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada… Adli ve idari soruşturma başlatıldı. Birazdan Erzincan Valimiz açıklama yapacak. Bilgisini verdi…
Screen Shot 2017 12 03 at 23.28.13

Erzincan Valiliği’nden yapılan açıklamada ise…

03.12.2017 günü yazılı ve görsel medyada yayınlanan “Erzincan Orduevi’nde bir askerin kediye işkence yaptığı” ile ilgili haberler üzerine Valiliğimizce gerekli inceleme yapılmıştır. Yapılan inceleme neticesinde olayın failinin Erzincan Muhabere Alayında zorunlu askerliğini yapmakta olan Muhabere Er T.H. olduğu tespit edilmiştir. İlgilinin terhisine üç gün kaldığı ve hafta sonu izninden 221 promil alkollü olarak döndüğü anlaşılmıştır. Kamuoyunda haklı bir infiale neden olan ve vicdanları yaralayan olayın faili hakkında gerekli adli ve idari süreç başlatılmıştır. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erzincanorduevikediyeiskence 3

Erzincan Orduevi’nde Yavru Kediyi Öldüren Asker Taner H.’ye Tüm Türkiye’den Öfke Yağıyor

ardanzenturk erzincankediiskence

Star Gazetesi Yazarı Ardan Zentürk’ten Tepki Çeken Paylaşım