in

Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı’nda Neler Oluyor?

8 yıl önce gönüllülerin yoğun talepleri sonucu Erzincan Belediyesi tarafından kurulan hayvan barınağında gönüllüler ve barınak yetkilileri karşı karşıya geldi. Sebebi ise barınağa artık gönüllülerin girmesinin yasaklandığı iddiası! Üstelik barınak gönüllüsü hırsızlıkla suçlandığını ve darp edildiğini iddia ediyor.

ERDOHAY’ın (ErzincanDoğa ve Sokak Hayvanları Koruma Derneği)kurucusu ve bakım evinin gönüllüsü Güler Öztürk, namıdiğer Güler Anne 10 yıldır Erzincan’da hayvanlar için mücadele eden bir gönüllü. Güler Öztürk her gün evinde hazırladığı yemekleri büyük kovalara koyarak barınağa gidiyordu. Ancak iddialaragöre barınak yetkilileri artık barınağa gönüllülerin girmesine izin vermiyor. Üstelik Öztürk, hırsızlıkla suçlandığını ve barınak müdürü tarafından darpedildiğini iddia ediyor. Barınak yetkilileri, darp iddialarını yalanlarken Güler Öztürk’ten şikayetçi olduklarını açıkladı.

Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan Neler Oluyor 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 “Barınağa Gelmesin diye Mobbing Uyguladılar”

Dernek yetkilileri, gönüllü Güler Öztürk’ün barınakta mobbinge uğradığı, iftiraya uğradığı ve darp edildiğini iddia ediyor. Barınakta kısırlaştıma ve tedavi işlemlerinin düzgün yapılmadığını iddia ederek barınakla ilgili şikayetlerini dile getirdiklerini söyleyen dernek yetkilileri bu sebepten barınağa alınmadıklarını iddia ediyor.

Derneğin konuyla ilgili Ajanimo.com’a açıklaması şöyle “Barınak müdürü Erol Şahin daha önce kapattırdığımız şehir dışında bir bölgeye besleme noktası yaptı, burada hayvanlar açlıktan ölüyor. Barınakta düzenli olarak kısırlaştırma ve tedavi yapılmıyor. Tüm bunları görüp şikayetçi olduğumuz için bizi barınağa sokmak istemiyorlar

Dernek yetkililerinin, bu durumdan şikayetçi olması üzerine gönüllülerin barınağa girmesininyasaklandığı iddia edildi.

Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan Neler Oluyor 1

“Kendi Cebindeki Parayla Hayvanları Besleyen Güler Anneyi Hırsızlıkla Suçladılar”

Dernek yetkilileri Güler annenin şikayet edilmesi ve darp edilmesini de şöyle anlatıyor:

“Güler anne her gün evden getirdiği yemek dolu kovalarla barınaktaki yavru köpekleri besler. Geçtiğimiz hafta, Güler Anne bir padokta köpeklere yemek verirken barınak müdürü gelip kapıyı üzerine kilitlemiş. Elindeki yemek kovaları ile barınaktan malzeme çaldığını iddia ederek polise haber vermiş. Güler Anne karakola götürülüp ifadesi alındı. Her gün kasaplardan et toplayıp, kendi cebinden hayvanlara yemek veren Güler anneyi barınağın mamasını çalmakla suçladılar.” Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan Neler Oluyor 2

Bu olay sonrası Erzincan Vali Yardımcısı ile görüştüklerini belirten dernek yetkilileri, vali yardımcısının “Yarın barınağa gitmeyin ertesi gün gitmeye devam edersiniz” sözü üzerine, Güler Öztürk’ün vali yardımcısnı dinleyerek ertesi gün, barınağın muhasebe müdüründen de izin alarak barınağa gittiğini o gün Güler Öztürk’ün barınak müdürü tarafından darp edildiğini şöyle iddia ediyor:

“Güler Anne barınağagittiğinde barınağa girer girmez barınak müdürü Erol Şahin, 61 yaşındaki Güler anneyi kolundan tutarak dışarıya atıyor ve üzerine yürüyor. Tam yumruk atacakken barınak görevlileri araya giriyor. Güler anne darp raporu alarak Erol Şahin’den şikayetçi oldu” Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan Neler Oluyor 1

Tüm bu iddialarla ilgili görüştüğümüz Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı Müdürü Erol Şahin, iddiaların hepsini yalanladığını söyledi. Şahin, şehrin dışında olduğu iddia edilen besleme noktasının dernek yetkililerinin isteği doğrultusunda yapıldığını, hatta bu besleme noktasının belediye bütçesi ile değil kendisinin ve barınak personelinin kendi kişisel bütçesi ile kurduğunu belirtti.

“Belediye Barınağının Anahtarınının Gönüllüde Ne İşi Var?”

Erol Şahin açıklamasına şöyle devam etti: “Bu alanı gönüllülerimizin isteği doğrultusunda kendi bütçemizle kurduk ancak gönüllüler buraya bir kere bile uğramadı. Biz bölgeye her gün yemek göndereceğimizi de söyledik”

Güler Öztürk’ü darpettiği iddiasını sorduğumuz Şahin, darp iddialarını kabul etmediğini ve olay anından şahitleri olduğunu söyledi.

Barınağa gönüllülerin girmesinin yasak olduğu iddiasına ise şöyle yanıt verdi:

“Barınağımızı izin aldıkları sürece saat 08:00 ve 17:00 arası herkes ziyaret edebilir. Ancak barınağa dışarıdan yemek kabul etmiyoruz. Çünkü zehirlenmeler yaşanabiliyor. Maalesef biz bunu daha önce yaşadık. Zaten barınağımızın mama desteğine ihtiyacı yok. Hem belediyemizin aldığı kuru mamalar hem de askeriyeden gelen artık yemekler barınağımızdaki hayvanlar için yeterli oluyor.”

Erol Şahin, Güler Öztürk’ten şikayetçi olma sebebini ise şöyle açıklıyor: “30 Kasım günü barınakta kimse yokken Güler hanımı bir padokta gördüm. İçeriye nasıl girdiğini sordum, bana anahtarı olduğunu söyledi.  Belediye barınağının anahtarı nasıl birvatandaşta olur. Yanında getirdiği kovalara da barınağın mamalarını doldurmuştu. Ben de bu durum üzerine polise haber verdim ve şikayetçi oldum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi ile kopegin oynadigi goruntuler ilgi gordu 1

Kedi ile Köpeğin Gülümseten Dostluğu

Arıcı Başkan Yolda Rastladığı Ayılara Bal Verdiöç

Arıcı Başkan, Yolda Rastladığı Ayılara Bal Verdi