in

Enişte’nin Uyutulmasını Önlemek İçin Kampanya Başlatıldı

İzmirli Avukat Yasemin Soylu, kendisini tekmeleyen şahsı ısırdığı için uyutulmak istenen ‘Enişte’ isimli köpek dostu için kampanya başlattı.

İzmir Şirinyer’de 7 yıldır bir parkın köpeği olan ‘Enişte’ haksız yere tekmelendiği şahısı ısırdığı gerekçesiyle uyutulacak. Isırma amaçlı değil kendisini korumak ve kendisine vuran kişiyi korkutmak amaçlı bacağından hafifçe yaralayan Enişte, şu anda belediye tarafından gözetim altında tutuluyor.

one-cıkan-kampanya-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Avukat Yasemin Soylu, change.org‘da “Parkın masum canına yaşatılan haksızlık” başlığıyla başlattığı kampanyı şöyle anlattı:

“Tek başına hayvansever olmak yeterli olmuyor maalesef. Aynı zamanda hayvan hakkı savunucusu da olmak gerekiyor ki, hayvanlarımıza karşı yapılan bu haksızlıkların önüne geçilsin. Sadece bu da yeterli olamıyor ve bu nedenle kampanya ile sesimizi ve gücümüzü duyurmaya çalışmalıyız.

Hayvanlarımıza yapılan haksızlıklara seyirci kalmamak için “hak’ın” koruyucuları olarak biz hayvanseverler gücümüzü göstermeliyiz. Bu sefer ki acıklı hikayemiz yine bir sokak köpeği. İzmir Şirinyer’de bir parkın 7 yıllık köpeği Enişte. Son derece uysal, çocukların oyun arkadaşı, insanların sevgi pıtırcığı, huzuru olan bir can. Haksız yere bir şahıs tarafından tekmelendi. Ve haksız yere şu an belediyeye, gözetim için RM’ye alındı. Yemiyor ve içmiyor.

Korku içinde sadece hareketsiz orada yatıyor 3 gündür. Neden mi? Tekme yedi ve kendini savunmak isterken ısırmadı, korkutayım derken tekme sonucu dişi insanoğlunun bacağını hafifçe yaraladı. Bunun karşılığında ne yaşatılacaktı ona? Karşı tarafın “uyutulacak bu köpek” ısrarı. Elbetteki uyutulamaz, uyutulamayacak.

Sonuna kadar arkasındayız. Bir can’ı almak bu kadar kolay mı? Karşı tarafın attığı tekmenin hiç suçu yok mu? Enişte belki de birçok canın bu şekilde yaşayanlarından sadece bir tanesi. Arkasında duracak kimsesi olmayan canlar’ın sonu ne oluyor. Bu kadar basit mi “uyutulacak” ısrarı?

Şimdi elbirliği içinde olma zamanı. Şimdi bu can için birlik olup imza toplama zamanı. Atılacak olan her imza Enişte’nin yine eski yaşadığı ortama, parka ve gönüllü annesine, arkadaşlarına kavuşmasını ve hak yolunda açılan davanın kazanma zamanı. Lütfen duyarlı olup sizler de imzanızı atın ve Enişte kazansın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

saksağan4

Avustralya’da ‘Saksağanların Saldırı Sezonu’ Başladı

rus surucu

Rusya’da Trafikteki Duyarlı Bir Sürücü Kediyi Kurtardı