in , ,

Engelli Kedi Yeni Hayvan Barınağının İlk Sahiplenilen Kedisi Oldu

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, salgın tedbirlerinin kademeli olarak azaltılmasıyla hayvan sahiplenmek isteyenler için kapılarını yeniden açtı.

Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, covid-19 vakalarının artması sonrası tedbir amaçlı Mayıs ayında ziyarete kapatılmıştı. Vaka sayılarının azalmasıyla kapılarını yeniden hayvanseverlere açan rehabilitasyon merkezinde, ziyaretçiler için yeni düzenlemeler yapıldı. Merkez, hayvan sahiplenmek isteyenler için hafta içi saat 14.00-16.00 arasında, hafta sonu ise 13.00-15.00 saatleri arasında açık olacak.

Engelli Kedi Yeni Hayvan Barinaginin Ilk Sahiplenilen Kedisi Oldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“İlk Ziyaretçi Engelli Kediyi Sahiplendi”

Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ziyarete açıldığını duyan Çise Eti, hayvan sahiplenmek için merkeze geldi. Eti, tercihini gözleri görmeyen engelli kediden yana kullandı. Çise Eti, hayvanseverlerin sokak hayvanlarını sahiplenmesi tavsiyesinde bulundu.

Engelli Kedi Yeni Hayvan Barinaginin Ilk Sahiplenilen Kedisi Oldu 1

“Bir Kap Su Uyarısı”

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, uzun bir aradan sonra hayvanseverler ile sokak hayvanlarını yeniden buluşturmaya başladıkları için mutlu olduklarını söyledi. Zorunlu nedenlerden dolayı merkezi bir süre vatandaşların ziyaretine kapalı tuttuklarını dile getiren Başkan Esen, kapalı dönemde de sokak hayvanlarının yardımına koştuklarını kaydetti. Hava sıcaklığının arttığı bugünlerde vatandaşlara uyarıda bulunan Esen, “Lütfen yaşadığınız alanlara sokak hayvanları için bir kap su bırakmayı ihmal etmeyin. Bırakacağınız bir kap su ile hayat kurtarabilirsiniz. Belediye olarak ilçenin farklı noktalarına kurduğumuz besleme ve su odaklarına sıklıkla takviyede bulunuyoruz. Ancak sokak hayvanlarımız için vatandaşlarımızın iş birliğine ihtiyacımız var.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kahramanmarasta Evsiz Canlar Icin Yeni Rehabilitasyon Merkezi 1

Kahramanmaraş’taki Evsiz Canlar İçin Yeni Rehabilitasyon Merkezi

Mahallenin Maskotu Kedi Iyilesince Sokaklara Geri Dondu 1

Mahallenin Maskotu Kedi İyileşince Sokaklara Geri Döndü