in

Engelli Kedi ‘Smokin’i Sahiplenip Bebek Gibi Bakan Altın Kalpli Anne ve Kızı

Kastamonu’da yaşayan Reyhan Kızıl ile annesi Fatma Gül, araç çarpması sonucu arka bacaklarını kullanamayan bir kediyi sahiplenip evlerini açarak “Smokin” ismini verdi.

Kastamonu’da yaşayan anne ile kızı, araç çarpması sonucu arka bacaklarını kullanamayan ve “Smokin” ismini verdikleri kediyi sahiplenerek bakımını özenle yapıyor.

Sokakta bir otomobilin çarpması sonucu arka bacakları sakat kalan kediye evlerinde bakan acil tıp teknisyeni Reyhan Kızıl ile annesi Fatma Gül, “Smokin” ismini verdikleri kediyi bezleyip özenle bakımını gerçekleştiriyor.

engelli kedi smokin 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Engelli olan kedi sıkılmasın diye evde tırmanma rampası yapan anne ile kızı, “Smokin”in eğlenmesi için ellerinden gelen çabayı gösteriyor.

Reyhan Kızıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Smokin ile yaklaşık 3 yıl önce tanıştıklarını söyledi.

engelli kedi smokin 1

Bir komşularının arayarak sokakta bir kediye otomobilin çarptığını söylediğini belirten Kızıl, “Sağlık çalışanı olduğum için beni aramış. Ben de görevde olduğumdan annemi arayıp bakmasını istedim. Annem de alıp eve getirmiş. Eve döndüğümde durumunun kritik olduğunu görüp veterinere götürüp tedavisini yaptırdık.” dedi.

Kaza sonucu kedinin felçli kaldığını dile getiren Kızıl, “Arka bacaklarını kullanamıyordu. Biz de eve getirip bakmaya başladık. Bana fazlasıyla düşkün. Felçli olduğu için her yere atlayamıyor, çıkamıyordu. Atlamak istediği zaman miyavlayarak bizden yardım istiyordu. Bu haline çok üzüldüğüm için evin içinde tırmanma rampası yaptım. Rampaya tırmanıp inerken çok mutlu oluyor.” ifadesini kullandı.

engelli kedi smokin

Smokin’in artık evin bir ferdi olduğunu vurgulayan Kızıl, şunları kaydetti:

“Sahiplendiğimiz bir kedi olmaktan ziyade çocuğumuz gibi. Annemle yemeğini yediyoruz, bakımını yapıyoruz. Banyosunu yaptırdıktan sonra onu bezliyoruz. Televizyonda sadece bizim sevdiğimiz şeyler izlenmiyor. Onun hoşuna giden programları da açıyoruz. Belgeselleri izlerken televizyonun önüne geçip kuşları yakalamaya çalışıyor. Evde sıkılıyor diye yalnız bırakmamaya çalışıyoruz.”

engelli kedi smokin 3

“Mümkün olduğunca evde onu yalnız bırakmıyoruz”

Anne Fatma Gül de genelde birlikte uyudukları Smokin’in uyanınca önce kendisini uyandırdığını anlattı.

Smokin’in arka bacaklarını sürükleyerek yürüdüğü için yardımlarına ihtiyaç duyduğuna işaret eden Gül, “Kızım işteyken her şeyi ile ben ilgileniyorum. Mümkün olduğunca evde onu yalnız bırakmıyoruz. Altını bezliyorum. Daha önce patileri ve dişiyle bezini yırtıyordu. Hem yırtmasın hem bezi rahatsız etmesin hem de güzel görünsün diye altına iple bez ördüm. Bezini taktıktan sonra üzerine ördüğüm bezi giydiriyorum.” diye konuştu.

engelli kedi smokin 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sirkteki kaplan terbiyecisini oldurdu

Sirkte Esaret Altında Tutulan Kaplanlar Terbiyecilerini Öldürdü

komsulari yuzunnden engelli kedileryle evden ayrildi

Komşusu Mahkemeye Verdi, Engelli Kedileriyle Evinden Ayrılmak Zorunda Kaldı