in

Engelli Kedi Rexie ile Manevi Gelincik Kardeşi Keanu’nun Dostluğu

Rusya’da aynı evi paylaşan Rexie ile Keanu’nun manevi kardeşliği bir yılını doldurdu. Aralarındaki sıkı kardeşlik bağı fotoğraflara da yansıyor.

Rusya’nın Yekaterinburg kentinde yaşayan Dasha Minaeva’nın evini paylaştığı hayvan dostlarının manevi kardeşliği görenlerin içini ısıtıyor.

https://www.instagram.com/p/BKNnsvQgeEr/

Minaeva’nın yavruyken sahiplendiği kedisi Rexie, o yıllarda çocuklar tarafından omurgası zedelendiğinden dolayı büyüdüğünde arka ayaklarını kullanamaz oldu. Fizik tedavi egzersizleriyle ön ayaklarını kullanabilen kedi Rexie zamanla bu duruma alıştı. Engelli kedi Rexie, sağlıklı kediler gibi hoplayıp zıplayamıyor ve bu da onu mutsuz ediyordu.

Minaeva, bir yıl önce pet shopun birinde sonraları evlerinin yeni bir üyesi olacak olan gelincik Keanu’yla karşılaştı. Şimdi 4 yaşında olan Keanu’nun, pet shopta bir kafesin içinde bakımsız ve çelimsiz olduğunu gören Minaeva’nın yüreği buna dayanamadı.

https://www.instagram.com/p/BKnVtodgq4z/

Keanu’yu da pet shoptan kurtarmayı düşünen Minaeva’nın, sahipleneceği gelinciğin evdeki kedi dostu Rexie ile anlaşıp anlaşamayacağına dair hiçbir fikri yoktu. Her şeye rağmen o gelinciği pet shoptaki acınası halinden kurtarması gerektiğini düşündü.

https://www.instagram.com/p/BIuJWCHA9ll/

Eve yeni katılan gelincik Keanu girişken ve sevecen hareketleriyle biraz cool olan kedi Rexie’ye kendini sevdirmeye başladı.

Ferrecats ❤ Сегодня у нас +28°. Говорю им "снимайте шубы, жарко ведь", а они ни в какую. Просвежаются на балконе. #catsofinstagram #cats #кошки #instaphoto #ferretism #catsinstagram #bestcats_oftheworld #petsofinstagram #instaanimals #cat #cutecats #pets_of_our_world #petstagram #bestmeow #ferrets #ilovecats #iheartcats #petsoftheworld #ilovemypet #instacats #petsofinstagram #instacat_meows #worldcutestcats #catsofinstagram #catsofworld #cat_features #instagramcats #instakittens #club_of_cats #igcutest_animals #catstocker #фотопетшопру

A post shared by Handicat that walks on two ♡ (@rexiecat) on

Uzun yıllar tek yaşadığından, özgürce koşturup dolaşamadığından dolayı bunalımlardan bunalım beğenen Rexie için de bu yeni arkadaş iyi geldi. Artık hareket etmesini provoke eden manevi bir gelincik kardeşi vardı.

https://www.instagram.com/p/BF5TxUMxiRe/

Geçen bir yıl içinde bu tatlış ikilinin dostluğu gittikçe ilerledi.

https://www.instagram.com/p/BK0XyWlAI1W/

Eve sonradan katılan gelincik Keanu, kah kedi Rexie’ye sataşıp onu kovalamaca oynamaya davet ediyor, kah yorulduğunda Rexie’nin kollarına uzanarak birlikte şekerleme yapıyorlar.

Bu sevimli ikiliyi sahiplenen insan dostları Dasha Minaeva da onların en güzel karelerini yakalayıp Facebook ve Instagram hesaplarından paylaşıyor. Rexie ve Keanu’nun popülaritesi de gün geçtikçe daha da artıyor.

Kaynak: TheDodo

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1

Dünyanın En Tehlikeli Irkı Gösterilen Pitbull Köpekler: Gel de kork(ma) :)

keçi öç 1

Onlarca Keçi Bir Ağacın Tepesinde Ne Yapıyor?