in

Engelli Kadının Yanan Evinden Sadece Köpeği ‘Bozca’ Kurtuldu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde evde olmadığı sırada mahalledeki otluk alanda yangın çıkan 67 yaşındaki engelli kadının eşyaları ve evi kullanılamaz hale geldi

Edinilen bilgiye göre, mahalledeki otluk alanda çıkan ve birden dumanların yükseldiği yangın, yürüme engeli bulunan Cennet Yıldırım’ın (67) evine sıçradı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca İtfaiye Birimine bağlı ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında, yaşlı kadının evi kullanılamaz hale geldi. Yanan evden sadece ‘Bozca’ adlı köpek kurtuldu. Cennet Yıldırım’ın köpeği, yanan evin etrafından hiç ayrılmıyor.

“Evde olsaydım yanardım”

Kalacak bir evi olmadığı için şimdilik yeğenlerinin evinde yaşadığını dile getiren 67 yaşındaki Cennet Yıldırım, “Ben bana yardım edilip, evimin yapılmasını istiyorum. Eşim öldü, çocuğum yok. Kolumdan tutacak kimsem yok. Evimi yapmaya da imkanım yok. Açıkta kaldım ve geri dönecek bir evim yok. Lütfen evimi yaptırın” ifadelerini kullandı.
“Evde olsaydım yanardım” diyen yaşlı kadın, “Ayaklarımdan rahatsız olduğum için yürüyemiyorum. Evde olsaydım kaçamazdım. Daha da eşyam kaldı diye yanan evimin içine atardım kendimi. İyiki de evde olmadım. Salur Mahallesi’ndeki yeğenlerimin yanına, ‘beni hastaneye götürün’ diye gelmiştim. Evime dönmeden evim yandı” dedi.
Cennet Yıldırım’ın yeğeni Mehmet Uysal (55) ise “Halam yangın esnasında burada değildi. Burada olsaydı kaçamazdı zaten yanardı. Hastaneye gelip gittiğinden Salur Mahallesi’ne götürmüştük. Buna da şükür. Evin etrafında dökme su ile büyüttüğümüz tüm ağaçlar yandı. Yanan evden sadece Bozca adlı köpeğimiz kaldı” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ebabil Kuşları için Galata Kulesi’nin Etrafındaki İskeleler Söküldüöçç

Ebabil Kuşları için Galata Kulesi’nin Etrafındaki İskeleler Söküldü

Bir Evin Arka Bahçesinde Çılgınca eğlenen tilki ailesiöç

Bir Evin Arka Bahçesinde Çılgınca Eğlenen Tilki Ailesi