in

Engelli Hayvanlar için Bez Torba Yapıp Satıyor

Muğla’da bir hayvansever, diktiği bez torbaları satarak mama ve ilaç ihtiyaçlarını karşıladığı 54’ü engelli 61 sokak hayvanıyla ilgileniyor.

48 yaşındaki Handan Şatır, Muğla’da Kötekli Mahallesi’nde yeğeniyle yaşıyor.    Baktığı engelli kedisinin ölümünün ardından 4 yıl önce engelli olduğu için terk edilmiş sokak hayvanlarına bakmaya karar verdi.

Engelli Hayvanlar için Bez Torba Yapıp Satıyor 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bahçeli evinin kapılarını açtığı 54’ü engelli 61 sokak kedisiyle yakından ilgilenen Şatır, hayvanların mama ve ilaç ihtiyacını diktiği bez torbaları satarak sağlıyor. Ona birçok hayvansever de destek veriyor.

Engelli Hayvanlar için Bez Torba Yapıp Satıyor 3

“Hiçbir zaman hayvan satın almadım”

Şatır, hayvanlara karşı merhametinin kendisini engelli hayvanlara bakmaya yönlendirdiğini anlatan Şatır, nerede bakıma muhtaç canlı varsa onlara evinin kapılarını açtığını vurguladı.

Engelli Hayvanlar için Bez Torba Yapıp Satıyor 4

Özellikle engelli hayvanlarla ilgilenmenin kendisini mutlu ettiğini söyleyen Şatır, şunları belirtti:

“Onların bizlere çok ihtiyacı var. Evde beslediğim bir kedi hayatımı değiştirdi. Hikayem, bacağı olmayan, gözleri görmeyen bir kediyle başladı. Kedim ölünce bakıma muhtaç hayvanlara ilgim daha da arttı. Hayvanların kimisini sokaklarda buldum, kimisini arkadaşlarımdan bakamayacakları için aldım. Hiçbir zaman hayvan satın almadım. Evimin bahçesinde 59 kedi ve iki de köpeğe bakıyorum. Kedilerin çoğunda karaciğer bozukluğu ya da böbrek rahatsızlığı var, görmeyenler var. Hemen hemen hepsi ilaç kullanıyor. Tedavilerini aksatmadan yaptırmaya çalışıyorum. Yardımseverler de desteğini esirgemiyor.”

Engelli Hayvanlar için Bez Torba Yapıp Satıyor 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalyada hayvanat bahçesinden kurt kaçtıöç

Antalya’da Eserat Altında Tutulan Kurt Özgürlüğe Koştu

Köpekleri Sürükleyen İki Sürücü 773’er Lira Cezayla Kurtulduöç

Köpekleri Sürükleyen İki Sürücü 773’er Lira Cezayla Kurtuldu