in

Endonezya’da Köylülerin İntikam Saldırısı: 292 Timsahı Öldürdüler!

Köylülerden Enoas Barmala, timsahların öldürülmesini savunurken, “Bence bizim yaptığımız gayet doğruydu. Bu hayvanların köye bu kadar yakın bir yerde tutulması yanlış” dedi.

Endonezya’nın Sorong bölgesindeki Aimas köyünde bulunan timsah çiftliğindeki bir timsah civardaki köylülerden birini öldürünce köylüler çiftliği bastı, 292 timsahı pala, çekiç ve baltalarla öldürdü.

Yetkililerin Reuters’a verdiği bilgiye göre, timsah katliamını tetikleyen olayda, 48 yaşındaki bir köylünün hayvanlarına ot toplama için timsah çiftliğine girdiği, ardından da timsah saldırısında öldü.

endonezyatimsahlaraintikamsaldırısı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köylüler Yaptıkları Katliamı Savundu!

Yaşanan ölümünün duyulmasından sonra diğer köylüler, timsah çiftliğini bastı. Köylülerden Enoas Barmala, timsahların öldürülmesini savunurken, “Bence bizim yaptığımız gayet doğruydu. Bu hayvanların köye bu kadar yakın bir yerde tutulması yanlış” dedi.

Aimas Karakolu Başkomiseri, Emiy Fenetyruma ise olayların aniden alevlendiğini anlatırken, “Biz durdurmaya çalıştık ama geldiğimizde olan olmuştu” açıklamasını yaptı.

Yeni Gine timsahlarının beslendiği çiftliğin, timsahları koruma amacıyla 2013 yılında ruhsat aldığı ifade ediliyor. Ruhat verilirken timsahların köylüleri rahatsız etmemesi şartının konduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

arefikobrayılanısırdı

Sihirbazlık Gösterileriyle Tanınan Aref’i, Gösterilerinde Kullandığı ‘Kobra’ Cinsi Yılan Isırdı

botan vadisinin basibos kopeklerini besliyor 4429 dhaphoto1

Biyokimya Uzmanı, Botan Vadisi’nde Yaşayan Sokak Hayvanlarının Kahramanı Oldu