in

Endonezya’da 32 Balina Karaya Vurdu

Endonezya’da karaya vuran balinaların içler acısı görüntüleri yürek dağladı. Yerli halk ve asker, birlik olarak çoğu balinanın hayatını kurtarmayı başardı. Balinaların ölmesine çok üzülen bir çocuk, gömülmeden önce ölü balinalardan birinin yüzgecine sarıldı.

endonezya5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Endonezya‘nın Probolinggo kentindeki Pesisir Kumsalı’nda 32 balina karaya vurdu. Endonezya gazetesi The Jakarta Post’un haberine göre; yerel halk, ölü olarak bulunan sekiz ‘pilot’ cinsi balinayı askerlerin de desteğiyle karaya çekerek geleneklerine uygun bir şekilde toprağa gömdü. Diğer 24 balina ise denizin derinliklerine bırakılarak kurtarıldı.

endonezya

Endonezyalı küçük çocuğun, ölü balinanın yüzgecine sarılarak üzüntüsünü gösterdiği fotoğraf yürekleri dağladı. Yerliler ve askerler birlik olup, hâlâ hayatta olan 24 balinayı denizin derinliklerine taşıyarak yaşamalarına yardım etti.

endonezya3

Nedeni Hala Kesinlik Kazanmadı

Pilot balinaların ne şekilde ve nasıl karaya vurduğu kesinlik kazanmadı. Fakat daha serin su bulmak amacıyla ya da ani bir gelgit etkisiyle karaya vurmuş olabilecekleri tahmin ediliyor.

endonezya2

Balinalardan bir tanesinin yüzündeki derin çiziklerin nedeni anlaşılamadı. Kısa yüzgeçli pilot balinalar, genellikle ılık ve derin sularda yaşıyor. Devasa memeliler bazen denizin iç kısımlarına doğru gelerek yolunu kaybedip, karaya vurabiliyor.

endonezya4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

turkan dagdelen haydos

Barınaktaki Hayvanları Müzikle Sakinleştiriyor

balthazar1

Horoz Balthazar’dan Günün Bankosu: “İspanya Maçı Alır”