in

En Son 100 Yıl Önce Görülen Sırtlanın Canlı Olarak Kaydedilen İlk Görüntüleri!

Varlığı bilinen ancak bugüne kadar hiç görüntülenemeyen ve nesli tükenme tehdidi altında olan çizgili sırtlan, Kahramanmaraş’ta Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünün yerleştirdiği fotokapana takıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü, hem hayvanların popülasyonlarını takip etme, hem de kaçak avcılara karşı koruma adına il genelinde dağlık alanlara fotokapanlar yerleştirdi. İl genelinde birçok noktaya konulan fotokapanlardan biri, varlığı bilinse de görüntülenemeyen çizgili sırtlanı kaydederek bir ilke imza attı.

CANLI OLARAK KAYDEDİLEN İLK GÖRÜNTÜLERİ

Fotokapanlardan elde edilen bu kareler, en son 100 yıl önce Kahramanmaraş’ta görülen çizgili sırtlanların canlı olarak kaydedilen ilk görüntüleri oldu.

Canlı hayvanlara ve insanlara saldırmayan çizgili sırtlanlar, doğanın çöpçüleri olarak biliniyor. Leşlerle beslenen çizgili sırtlanlar, doğada oluşabilecek hastalıkların da önüne geçiyor.

Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan ve diğer yaban hayvanlarının görüntüleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabında paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ayazağa

Bereket Ormanında Vahşet: 5 Torba Dolusu Ölüdürülmüş Hayvan Bulundu

Düzce Belediyesi Köpekleri Topluyor İddiasıöç

Düzce Belediyesi Köpekleri Topluyor İddiası