in

En güzel Van kedisi ‘Mia’ oldu

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘Shopping Fest’ etkinlikleri kapsamında düzenlediği ödüllü Van Kedisi Güzellik Yarışması gerçekleşti. Yarışmada en güzel Van Kedisi ‘Mia’ oldu.

kedi Mia

Van’da, bu yıl 6. düzenlenen “Shopping Fest” alışveriş festivali kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından Van Kedisi Güzellik Yarışması organize edildi.

Ülkelerindeki 13 günlük Nevruz Bayramı tatilini Van’da geçiren İranlı turistlerin kalma süresini uzatmak amacıyla Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve esnafın da desteğiyle düzenlenen festival renkli görüntülerle devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Van Kedisi Güzellik Yarışması’nda 32 kedi katıldı, kent sakinleri ve turistler yarışmaya ilgi gösterdi.

En güzel Van Kedisi ‘Mia’ oldu

AA’nın haberine göre, Kent Meydanı alanına kurulan podyumda hünerlerini sergileyen kedilere, boy, güzellik, göz, kulak, yanak, duruş, kuyruk gibi dallarda 9 jüri üyesi tarafından puan verildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucu Ömer Yabaş’ın ‘Mia’ isimli kedisi birinci, Mehmet Adar Bayır’ın ‘Maya’ isimli kedisi ikinci, Furkan Fatih Aygür’ün ‘Bulut’ isimli kedisi ise üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olan kedinin insanına tam, ikinci kedinin insanına yarım, üçüncü kedinin insanına ise çeyrek altın, iki kedinin insanına da mansiyon ödülü verildi.

Kedisi 200 tam puanla birinci gelen Yabaş, yaşadığı mutluluğu dile getirerek, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

220 koyunu öldü, yem firması hakkında suç duyurusunda bulundu

Büyük Mekong Bölgesi’nde 224 yeni tür keşfedildi