in

Emine Erdoğan’dan, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ne Ziyaret

Türkiye’nin ilk tıbbi bitki bahçesi olarak 2005 yılında 14 dönümlük alana kurulan ve içerisinde 700’ü aşkın tıbbi bitki bulunan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ni gezen Emine Erdoğan, burada yetiştirilen bitki türleri ve kullanım alanlarına ilişkin bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan, Zeytinburnu Belediyesi bünyesinde bulunan Tıbbi Bitkiler Bahçesi‘ni ziyaret etti. Türkiye’nin ilk tıbbi bitki bahçesi olarak 2005 yılında 14 dönümlük alana kurulan ve içerisinde 700’ü aşkın tıbbi bitki bulunan alanı gezen Erdoğan’a, burada yetiştirilen bitkiler tanıtıldı. Tıbbi Bitkiler Bahçesi Sorumlusu Merve Tınmaz, Emine Erdoğan’a bahçede bulunan hayıt, ekinezya, kedi otu, sığla ile lavanta ve civan perçemi bitkilerinin türleri ve bunların kullanım alanlarına ilişkin bilgi verdi.

Emine Erdogandan Zeytinburnu Tibbi Bitkiler Bahcesine Ziyaret1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Emine Erdoğan, bahçede tabanında 52 haftalık tabiat takvimi, üzerinde güneş saati bulunan orijinal yapıyı inceleyerek, Tıbbi Bitkiler Bahçesi Danışmanı Murat Çekin‘den yapının hikayesini dinledi. Ilıman ve sıcak iklim bitkilerinin yetiştirildiği serayı da gezen Erdoğan, bahçede tıbbi bitkilerin hasat edildikten sonra işlendiği ve tıbbi alanlarda kullanılmak üzere dönüştürüldüğü laboratuvar, herbaryum, tohum bankası ve kurutma odasının bulunduğu bölümü de gezdi. Erdoğan, kentte yaşayan çocukların hayvanlarla iç içe vakit geçirebilmesi amacıyla bahçeiçerisinde kurulan küçük hayvanat bahçesini de ziyaret etti. Emine Erdoğan’a ziyaretinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Iyilestirdigi Yarali Yavru Saksagan Ucmayi Ogrendigi Halde Bir An Olsun Yanindan Ayrilmiyor

İyileştirdiği Yaralı Yavru Saksağan Uçmayı Öğrendiği Halde Bir An Olsun Yanından Ayrılmıyor

Bir Kadin Balkonda Kopegine Iskence Etti 1

Sümeyya Ş. İsimli Kadından Şiddet Gören Köpek, Yaşam Hakkına Saygısı Olan Komşu Sayesinde Kurtarıldı