in ,

Emine Erdoğan Ses Telleri Kesilen Köpeği Sanatçı Yonca Evcimik’e Emanet Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Keçiören Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavisi devam eden ses telleri kesilen köpeği sanatçı Yonca Evcimik’e emanet etti. Erdoğan ve Evcimik arasında renkli bir diyalog yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye Belediyeler Birliği ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sahipsiz Evcil ve Sokak Hayvanlarının Barınma ve Beslenme Şartlarının İyileştirilmesi Fikir ve Proje Yarışması” ödül törenine katıldı. Emine Erdoğan, program sonrası Keçiören Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altında olan ses telleri kesilen köpeği sanatçı Yonca Evcimik’e emanet etti.

Emine Erdogan Ses Telleri Kesilen Kopegi Sanatci Yonca Evcimike Emanet Etti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir buçuk sene öncesine kadar 11 köpek, 2 kedisi ile yaşayan yakın bir zamanda kardeş olan köpeklerinin çoğunu kaybeden Yomca Evcimik, yeniden köpek sahiplenmeyi düşünmüyormuş. Şu anda 2 köpeği ve 2 kedisi olan Yonca Evcimik’in o kedileri de yeni gelmiş.

Yona Evcimik

“Hep Gelecek O Bana Diyordum, Buyurun Geldi.”

Programa katıldığında hayvan sahiplenmeyi beklemediğini dile getiren Yonca Evcimik, Emine Erdoğan’ın bir anda kucağına verdiği köpeği ona verdiğini belirterek , “Hep soruyorlardı bana ‘Alacak mısın?’ diye. Bugüne kadar hiçbir köpeği satın almadım, hep geldiler bana sahiplendim, sokakta buldum. Hep şöyle düşündüm, ‘Olacaksa da gelecektir benim kucağıma.’ dedim. İnanamadım bugün Emine Hanım getirip kucağıma verince. O gün bugünmüş. Ben onu götüreceğim artık bana emanet. Hep gelecek o bana diyordum, buyurun geldi. Çok mutluyum, ailemize dahil oldu artık.” diye konuştu.

Yonca Evcimik

Başkentte Ses Telleri Alınan Köpeklerden Biri”

Köpeğin, başkentte bir binanın bodrumunda uygun olmayan koşullarda ticari amaçla yetiştirilen ve ses telleri alınan köpeklerden biri olduğunu öğrenen Yolda Evcimik, “Ona daha iyi bakacağm. Emine Erdoğan merkezi gezdiği sırada, onun enerjisini almış ki kucağına almış, o da bana nasip oldu. O artık benim köpeğim, can dostum, bulduk birbirimizi. Artık Bodrum’da birlikte yaşayacağız” dedi.

Hayvanları Koruma Kanunu’na ilişkin görüşlerini dile getiren Evcimik, “Hep bu işin peşindeydik. Tam istediğimiz gibi oldu mu diye sorarsanız, olmadı aslında fakat bu iyileştirilemeyecek bir şey değil. Bu bir başlasın, herkes sorumluluğunu alsın üstüne düşen görevin, ondan sonra düzelmesi gerekenleri de peyderpey yapacağız diye inanıyorum. Çok mutlu bir gün benim için bugün, yeni bir doğum günü bana” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emine Erdogan Barinaklar Iyilestirilmeli Kafes Arkasindaki yasam Yasam degil tutsakliktir

Emine Erdoğan: “Barınak Koşulları İyileştirilmeli. Kafeslerde Geçen Yaşam Yaşam Değil, Tutsaklıktır”

Gurleyik Koylusunden DSIye Acik Mesaj Kapali Su Borularini Sokun Koyumuzun Dogal Hayatindan Uzak Durun

Gürleyik Köylüsünden DSİ’ye Açık Mesaj: Kapalı Su Borularını Sökün, Köyümüzün Doğal Hayatından Uzak Durun!