in

Emel Müftüoğlu: Kadına, Erkeğe, Çocuğa, Her Canlı Türüne Şiddete Karşıyım

Emel Müftüoğlu, MasterChef yarışmacısı Murat Özdemir’le ilgili söylediği sözlerin tepki görmesi üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı

MasterChef yarışmacısı Murat Özdemir’in papağana yaptığı işkence ortalığı ayağa kaldırırken, Emel Müftüoğlu’ndan çok konuşulacak bir açıklama gelmişti.

emelmuftuoglu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Emel Müftüoğlu açıklamasında, “Çocukluğumdan beri inanılmaz hayvan sevgisiyle büyümüş, meraklı bir çocuktum… Bütün hayvanlara karşı ama… Karıncasına da, yılanına da, örümceğine de…. Böyle çok sevgi dolu… Böyle bir genetikle doğmuşum.  Papağanlar benim uzmanlık alanımdır. Papağanın boğazını sıkmaya gerek yok, papağan zaten öyle bağırır. O öyle bağırınca o da korkmuş onun karşılığında… Boğazını falan çok fazla sıkmıyor. Gördüm, inceledim o hareketi. Fakat sağlıklı bir arkadaşımız değil tabii, Allah şifasını versin.” demiş ve bu sözleriyle büyük tepki çekmişti.

Yaşanan olaylar üzerine bugün sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı Emel Müftüoğlu:

Ülkemizde sosyal medya gündemindeki toplumca sarsıcı konuların, etrafa da sıçrayan ve yeni mağdurlar yaratan bir linç hareketine dönüştüğünü görmek artık olağanlaştı… Bundan ben de nasibimi aldım. Daha önce defalarca kişilerden çok şiddeti konuşalım dediğimi, takip edenler bilir. Bireyler üzerinden hareket edildiğinde sonuca varılmadığını kaç kez gördük. Hatta öyle ki mağdurlardan çok uygulayanların gündemde kaldığını ve bir süre sonra da linç edenlerin linç edildiğini izledik hep birlikte. Bitmeyen bir kısır döngü. Aynı tavırlarla farklı sonuçlar beklenilmesinden ben bireysel olarak yorgun düştüm. Kadına, erkeğe, çocuğa yani insanlara ve hayvanlara, her canlı türüne şiddete karşı olduğumu yinelemek bile yersiz. Bu niyetimin atlandığını sanmıyorum. Atlanıyorsa da durumun hassasiyetinden kaynaklandığına inanıyorum. İstemeden hassasiyetlerine dokunduğum kişiler bana gönül koyduğu için üzgünüm. Ben hala hukuk tarafından onanmış psikolojik sorunu olan bireyleri, suçluları, katilleri konuşmayalım diyorum. Şiddeti konuşalım; uygulayanları adalete teslim etmek için seslerimizi birleştirelim… Benim bildiğim tek çözüm bu. Sevgi ve saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvan Sevgisi Çocuğun Ruh Sağlığı Hakkında İpucu Veriyoröç

Hayvan Sevgisi, Çocuğun Ruh Sağlığı Hakkında İpucu Veriyor

mazhar alanson papagan

Mazhar Alanson: “Genç, babayiğit çocuk şehit olmuş, 6 aylık hamile karısı. Papağan öldü, 1 haftadır Türkiye konuşuyor”