in

Emeklilik Günlerini Köpeklerle Paylaşıyor

Erzurum’un Oltu İlçesi’nde yaşayan 66 yaşındaki Mehmet Yeşilbaş, çiftliğinde 12 yıldır sokak köpeklerini besliyor.

Bağ-Kur emeklisi, evli ve 3 çocuk babası Mehmet Yeşilbaş, her sabah otomobili ile Oltu’dan 7 kilometre uzaklıktaki çiftliğine giderek köpekleri besliyor. Yeşilbaş’ın geldiğini gören sokak köpekleri otomobili çiftlik yolunda karşılıyor ve evlerin bulunduğu yere kadar eşlik ediyorlar. Köpekler, otomobilinden inen Yeşilbaş’ın üzerine atlayarak adeta mutluluklarını ifade ediyor.

sokakköpekleri-erzurum-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlçede sahipsiz gördüğü tüm sokak köpeklerini alıp çiftliğine götürdüğünü belirten hayvansever Mehmet Yeşilbaş, ancak bakımları için maddi zorluklar yaşadığını söyledi. Yeşilbaş, “Önceden bazı kurumlardan yemek artıklarını alıyordum. Şimdi oralar da vermiyor. Bazen kendim, bazen de ilçedeki hayvanseverlerin desteğiyle malzeme alıp köpekleri besliyorum” diye konuştu.

“Belediye destek olsun”

30 sokak köpeğini sahiplendiğini, köpeklerin sayısının her geçen gün arttığını ve artık altından kalkamaz olduğunu vurgulayan Yeşilbaş şunları söyledi: “Yaşlandım. Artık eskisi gibi onlarla ilgilenemiyorum. Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağını arayıp bu sokak köpeklerini götürmelerini istedim. Ancak derdimi kimseye anlatamadım. Sonuçta bunlar da can taşıyor. Sahipsiz, yaşlanmış ve daha küçücük olan bu hayvanlarla biz bu dünyayı paylaşıyoruz. Onun için bunlarla ilgilenmek, bakmak lazım. Çiftlikte şu an 30’a yakın sokak köpeği var. Eski sağlığım, gücüm kuvvetim olsa bunları kimseye vermem.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuzu ajanimo1

Kuzusuyla Mutlu ve Huzurlu…

umut arıcan foto 9

Elvis ve Foks ile Yemek Üzerine Derin Bir Sohbet