in

Elezığ Depreminde 16 Saat Enkaz Altında Kalan İnek

Elazığ’da meydana gelen depremde enkazın altından 16 saat sonra kurtarılan inek, Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavi ediliyor.

24 Ocakta 6.8’lik depremin ardından kent merkezinde bazı binalar çökmüş, bir çok yapı ise ağır hasar almıştı, köylerde de kerpiç evlerle ahırlar yıkılmıştı. Sivrice’nin Çevrimtaş Köyünde de bir ahırın yıkılması sonucu altında kalan hayvanların bir kısmı ölürken, 16 saatlik çalışma ile bir inek yaralı olarak kurtarıldı. Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine kaldırılan ineğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan bugüne kadar hayvan hastanesine 7 tane depremden etkilenen hayvan getirilerek tedavi edildiği bildirildi.

Elezığ Depreminde 16 Saat Enkaz Altında Kalan İnek1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Depremde zarar gören hayvanlara da hizmet verdiklerini dile getiren FÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Han, “Hastanemize enkaz altından çıkarılan veya depremden zarar gören 7 tane hayvan gelmiştir bunların bazıları tedavi edildi bazıları da hayatını kaybetti. Şu anda burada 2 tane hayvanımız tedavi görüyor. 16 saat enkaz altında kaldıktan sonra çıkarılıp inek de hastanemize getirildi. Burada tedavisi devam etmektedir. Sığırımızın bel bölgesinde darbe sonucu göçük meydana gelmiş arka tarafında kısmi felç meydana gelmiştir. Günden güne kendini toparlayarak ayağa kalkarak tedavisi bitmiş olarak taburcu edeceğiz. Hayvanımızı hayvan sever arkadaşlarımız getirdi. Zaten ilk müdahalesi Elazığ Veteriner Hekimler Oda Başkanı tarafından yapılmıştı. Daha sonra buraya getirildi burada da tedavisini devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Gün Boyunca İstiklal Caddesindeki Cami Çatışında Mahsur Kalan Kediöç

2 Gün Boyunca İstiklal Caddesi’ndeki Cami Çatışında Mahsur Kalan Kedi

Sancaktepede Çocuklar ile Beraber 38 Noktaya Kedi Evleri Yerleştirildiöç 1

Sancaktepe’de Çocuklar ile Beraber 38 Noktaya Kedi Evleri Yerleştirildi