in ,

Elektronik Atığını Getiren Karşılığında Mama Aldı

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Didim ‘de farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlikte, elektronik atığını getiren, yerine kedi ve köpek maması aldı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Didim Belediyesi, sokak hayvanlarını korumak ve temiz çevre bilinci aşılamak için farkındalık etkinliği düzenlendi. Altınkum Yalı Caddesinde düzenlenen elektronik atığını getir, kedi köpek mamasını götür etkinliğine vatandaşlar yoğun talep gösterdi.

Elektronik Atigini Getiren Karsiliginda Mama Aldi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Didim Belediyesi tarafından Altınkum’da düzenlenen etkinlik kapsamından Yalı Caddesine konulan stantlarda vatandaşlar elektronik atığını getirip, elektronik atık toplama kutusuna attı ve sokak hayvanları için maması aldı. Vatandaşların yüksek katılım gösterdiği etkinlikte, Didim Belediyesi Heykel Seramik Atölyesi tarafından çizgi film karakteri Şirinler‘in heykeli yapıldı. Denizden toplanan 2225 adet pet şişe ile yapılan Şirinler heykeli çocuklar tarafından ilgi ile karşılandı.

Elektronik Atigini Getiren Karsiliginda Mama Aldi1

“Geleceğimize sahip çıkalım”

Sokak hayvanlarına karşı duyarlılık oluşturmak ve çevre bilincini aşılamak için güzel etkinlik yaptıklarını belirten Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “Etkinliğe katılımın yoğun olması bizi memnun etti. Yaptığımız etkinlik kapsamında vatandaşlarımızın elinde bulunan elektronik atıklar, sokak hayvanlarımız için mamaya dönüştü. Sıfır atık hareketi ile atıklarımızı geri dönüşüme gönderelim. Geleceğimize sahip çıkalım. Bize destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberturk Spikeri Veyis Ates Sokaklar Caddeler Sahiller Kopeklerin Barinma Alani Degil Dedi Sosyal Medya Ikiye Bolundu

Habertürk Spikeri Veyis Ateş’ten Sokak Hayvanları Hakkında Tepki Çeken Açıklama

Unlu sanatci Ata Demirer Kuzey Egede yasanan salya tehlikesine dikkat cekti.

Ata Demirer Kuzey Ege’de ‘Salya’ Tehlikesine Dikkat Çekti