in

Elektrik Trafosuna Sıkışan Kedi için İlçe Ayağa Kalktı

Kuşadası’nda elektrik trafosuna giren ve orada iki gün boyunca mahsur kalan kedi için belediye dahil birçok kişi seferber oldu ve kedi kurtarıldı.

Kedi yavrusunun kurtarılması için hayvanseverler Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’den yardım istedi. Devreye giren Başkan Günel’in talimatıyla belediye veterineri, zabıta, Aydem ve itfaiye ekiplerinin katıldığı operasyon sonucu kedi yavrusu kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, minik bir kedi yavrusu Kuşadası Balıkçılar Meydanı’nda etrafı kapalı bir elektrik trafosunun içine girdi. Uğraşılara rağmen kediyi sıkıştığı trafodan kurtaramayan çevredeki esnaf, Ege Hayvanları Koruma Derneği Kuşadası Şube Başkanı İskender Avcı’dan yardım istedi. Dernek başkanı Avcı durumu Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e iletti.

Başkan Günel trafoda mahsur kalan minik kedinin kurtarılması için veteriner hekimlik, haybulans ve zabıta ekiplerini seferber etti. Kedinin kurtarılması için başlatılan operasyona itfaiye ve Aydem ekipleri de katıldı. Yaklaşık bir saatlik operasyonun ardından mahsur kaldığı trafodan kurtarılan minik kedi Kuşadası Belediyesi Veteriner Hekimi Erdinç Toy tarafından tedavi edilip, koruma altına alındı. Ege Hayvanları Koruma Derneği Kuşadası Şube Başkanı İskender Avcı, trafoda mahsur kalan kedinin büyük bir çaba gösterilerek sıkıştığı yerden kurtarıldığını belirterek, “ Başta Belediye Başkanımız Ömer Günel olmak üzere çalışmaya katılan tüm kurum temsilcilerine teşekkür ederim “ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yılan 2

Yılanı Evinde Yakalayıp Doğaya Bıraktı

Dereye Düşen Köpeğin İmdadına İtfaiye Yetiştiöç

Dereye Düşen Köpeğin İmdadına İtfaiye Yetişti