in

Elazığ’da Kedi ile Köpekler Okul Bahçesinde Düzenlenen Yerlere Yerleştirilmeye Başlandı

Elazığ’da belediye tarafından başlatılan proje ile sağlık taraması ve aşıları yapılmış kedi ile köpekler okul bahçesinde düzenlenen yerlere yerleştirilmeye başladı.

Belediye tarafından “Her Okul Bir Hayvan Sahipleniyor Projesi” kapsamında okulların sokak hayvanları için yuva olacağı belirtildi.Proje kapsamında belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevinde kalan sağlık taramaları ve aşıları yapılmış kedi ile köpekler fiziki durumu uygun olup talepte bulunan okullara verilmeye başlandı.

Elazığda Kedi ile Köpekler Okul Bahçesinde Düzenlenen Yerlere Yerleştirilmeye Başladı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Talepte bulunan okullardan birinin bahçesi belediye ekipleri tarafından hayvanlar için düzenlenip, yuvaları yerleştirildi. Yuvaların hazır hale getirilmesiyle 3 kedi ve 2 köpek bahçedeki yeni yuvalarına bırakıldı. Öğrencilerde ilk günden okullarının yeni misafirlerini severek vakit geçirdi.  Elazığda Kedi ile Köpekler Okul Bahçesinde Düzenlenen Yerlere Yerleştirilmeye Başladı 5

Okullarında yaşamaya başlayan hayvanlarla ilgilenen çocuklardan Ecrin Nisa,“Kedi ve köpeklerin buraya geldiği için çok mutluyum. Okulumuzun diğer öğrencileri de onlar. Onları sokakta aç susuz gördüğümüz zaman yemek ve su vermeliyiz, sahiplenmeliyiz” dedi.

Elazığda Kedi ile Köpekler Okul Bahçesinde Düzenlenen Yerlere Yerleştirilmeye Başladı 1
Çocuklara hayvan sevgisi ve korumasını içeren örnek bir proje olduğunu belirten Okul Müdürü Turgay Turgut ise, faydalı projenin destekçisi olacaklarını aktardı.

Elazığda Kedi ile Köpekler Okul Bahçesinde Düzenlenen Yerlere Yerleştirilmeye Başladı 4
Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’nde her türlü bakım ile tedavileri yapılan kedi ve köpeklere yeni yuvalar kazandıracak olan projeyi çok önemsediklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’da, “Merhamete ve şefkate muhtaç olan bu varlıklara karşı sevgi, şefkat duygularını canlı tutmak, daha da önemlisi çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmek hepimiz için öncelikli görevi ve
sorumluluğudur.Başlattığımız bu projeyle çocuklarımız hayvan sevgisini kitaplardan edinmek yerine yaşayarak kazanmış olacaklar. Bizler okullarımıza küçük dostlarımızı barınakları ile birlikte teslim edeceğiz. Sağlık takipleri uzmanlarımız tarafından kontrol altında tutulacak. Çocuklarımız da onların bakımlarını üstlenecekler. Sevgiyle ve merhametle büyüyen nesillerle geleceğimiz daha anlamlı olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esnafın Baktığı 3 Köpeği Zehirleyip Su Kanalına Attılaröç

Esnafın Baktığı 3 Köpeği Zehirleyip Su Kanalına Attılar

Taylandda Budist Tapınağından Kurtarılan 86 Kaplan Öldüöç

Tayland’da Budist Tapınağından Kurtarılan 86 Kaplan Öldü