in

Elazığ’da Kanguru Faresi Görüntülendi

Elazığ’ın Maden ilçesine bağlı Osmançayır köyünde, kanguru faresi görüntülendi.

Maden ilçesine bağlı Osmançayır köyünde yaşayan Ercan Yıldız, cep telefonu ile kanguru faresi görüntüledi. Yıldız’ın kanguru faresi görüntüsünü izlettiği köylüler büyük şaşkınlık yaşadı. Veteriner hekim Veysel Çam, kanguru faresinin bölgede görülmeyen tür olduğunu ifade ederek, “Halk arasında diğer bölgelerde kanguru faresi olarak bilinir. Keseleri yoktur, zıplayarak gider ve kuyrukları dikenlidir. Kulakları tavşan kulaklarına benzer. Elazığ’da da ilk defa böyle bir fare görüldü” diye konuştu.

Elazığda Kanguru Faresi Görüntülendi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kanguru farelerinin özellikle sıcak bölgelerde görüldüğünü ifade eden Çam, “Elazığ ve Maden bölgesinde ilk defa görülen bir fare ırkı. Bu fareler bitkilerin köklerindeki sıvılar ile beslenirler. Özellikleri, zıplayarak hareket etmeleridir. Normal fareler gibi kaçmazlar” dedi. Kanguru farelerinin Elazığ’da ilk defa görüldüğü için dikkate alınması gerektiğini belirten Çam, “Kanguru faresinin Elazığ’da görülmesi, iklim değişikliği ve yağışların yoğun olmasından dolayı olabilir. Bu konunun mutlaka araştırılması lazım” ifadelerini kullandı.

Elazığda Kanguru Faresi Görüntülendi 2

Kanguru faresinin dünyanın en ilginç 19 hayvanından biri olduğunu belirten Çam, “Bu fare kesinlikle su tüketmez.  Ayrıca kış uykusuna yatarlar. Kış aylarında görünmezler. Yaz aylarında ise oldukça fazla görünürler” dedi.

Elazığda Kanguru Faresi Görüntülendi 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Makinesi Operatörü ‘O Köpeğe Ben Zarar Vermedim’öç

İş Makinesi Operatörü: ‘O Köpeğe Ben Zarar Vermedim’

Türkiye Barolar Birliği Hayvan Hakları Kuruluöç

Hayvan Hakkı Savunucuları Adliyelerin Önünde Buluştu