in

Eksi 20’yi Gören Eskişehir’de Sokak Hayvanlarına Gönüllüler Sahip Çıkıyor

Eskişehir Gönüllüleri platformu üyeleri, yaşanan soğuk hava şartlarında sokakta yaşayan hayvanlar için şehrin birçok noktasında yiyeceklerini bıraktı.

Hava sıcaklığı eksi 20’yi gören Eskişehir’de olumsuz hava şartlarından dolayı sokak hayvanları çok zor durumda yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor. Bu durumda hem soğuk hem de kar içinde yiyeceklerini bulmaya zorlayan canların yardıma Eskişehir Gönüllüleri platformu yetişti. Platform altında gönüllü olarak çalışan ekip, kentin Çamlıca, Batıkent, Zincirlikuyu, Sakintepe, Yeşiltepe, Şirintepe, Esentepe, Sütlüce bölgelerine kedi ve köpek maması bıraktı. Soğuk havada sokaktaki canlarını korumak için imkânlar çerçevesinde örtmeye çalışan ekip, vatandaşlara yönelik yaptığı bir paylaşımda ise, “Sizden ufak bir ricam var. Bu soğuk havalarda gördüğünüz sokak canlılarının üzerine battaniye, karton örterseniz, bir nebze de olsa onları korumuş oluruz” diyerek sokak hayvanları için bir çağrıda bulundu.

AW221233 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Iyi Parti Grup Baskanvekili Lutfu TurkkanHayvan Haklari Yasasi Hemen Meclise Gelmeli

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan: Hayvan Hakları Yasası Hemen Meclise Gelmeli

Sivasin Sarkisla ilcesinde hayvan sever gencler tarafindan baslatilan Sokakta Birileri Var adli proje ile yarim ton mama yaban ve sokak hayvanlarina dagitildi.

”Sokakta Birileri Var” Adlı Proje ile Yarım Ton Mama Yaban ve Sokak Hayvanlarına Dağıtıldı