in

Ekrem İmamoğlu Sokak Hayvanları için Talimat Verdi: “Eylül’de Çalıştay, Ekim’de Manifesto”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hayvan hakları savunucuları tarafından ölüm merkezi olarak adlandırılan Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde incelemelerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’deki Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı’nda incelemelerde bulundu. 700 dönüm arazi üzerine kurulu İBB’ye ait hayvan barınağındaki birimleri gezen İmamoğlu, Veteriner Hizmetleri Müdürü Muhammet Nuri Coşkun’dan tesisle ilgili bilgiler aldı.

Ekrem İmamoğlu Sokak Hayvanları için Talimat Verdi “Eylül’de Çalıştay Ekim’de Manifesto” 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sokak canlıları meselesinin önemine dikkat çeken İmamoğlu, “İstanbul’un sokak hayvanları konusunun birkaç dezavantajı var. Hukuki düzenlemeleri var. İnsanların, toplumun bilinçlendirilmesi konusundaki sorunları var. Sahiplendirme konusundaki süreç yönetimi var. Bizim burada çok aktif bir kampanya yönetmemiz lazım. Özellikle sahiplendirme konusunda. Doğal alanların korunması da önemli. Olay, aslında bütüncül bir mesele” dedi. Konunun hassasiyetinden dolayı yaşanan yargısız infazlara dikkat çeken İmamoğlu, “Bu konu, sahada, bilgi kirliliği üzerinden konuşulmamalı. Yani ne yargısız infaz olmalı ne de bir kusur varsa, giderilmeme konusunda kurum olarak bizlerin inat yapmaması lazım” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu Sokak Hayvanları için Talimat Verdi “Eylül’de Çalıştay Ekim’de Manifesto” 3

Konuyla ilgili Eylül ayı içerisinde çalıştaylar yapılması talimatı veren İmamoğlu, Ekim sonu itibariyle bir manifesto oluşturulması gerektiğini vurguladı. İmamoğlu, “Bir hedef koyarak, Ekim sonunda İstanbulluya, sokak canlıları ile ilgili bir manifesto oluşturmamız lazım. Bence makul bir süre. Bu hedefi koyalım. Ondan sonra, biz bu alanı, barınma yerini, rehabilitasyon noktalarını, ameliyathaneyi ya da işte hayvan hastanesini nasıl değerlendireceğimize, nasıl yapacağımıza hep beraber karar verelim. 39 ilçe işin içinde olacak. Her soruya cevap vermemiz lazım. Vatandaş bilgi sahibi olmayabilir, sorgulayabilir, suçlayabilir ama cevabımız olacak. Yaptığımız işlemi göstereceğiz. Sisteme kavuşturmalıyız. Çünkü müthiş sokak canlısı popülasyonu var. Çok net. Bunu yönetmemiz lazım. Bunu vicdanla yönetmemiz lazım. İnsanların sahiplenmesini sağlayarak yönetmemiz lazım. Kısırlaştırma, kabul edelim etmeyelim, bir metoda dönüştü artık bu şehirde. Başka şansı yok” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu Sokak Hayvanları için Talimat Verdi “Eylül’de Çalıştay Ekim’de Manifesto” 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leylekler Ölmesin Diye 12 Saat Elektrikler Kesildiöç

Leylekler Ölmesin Diye 12 Saat Elektrikler Kesildi

Ormanlardaki Hayvan Popülasyonunda Yarı Yarıya Azaldıöç

Ormanlardaki Hayvan Popülasyonu Yarı Yarıya Azaldı