in

Ekrem İmamoğlu İBB Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi‘ni Ziyaret Etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında, İBB Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi‘ni ziyaret etti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Fatih’teki Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi’nde incelemelerde bulundu. Daha sonra kameraların karşısına geçen İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu İBB Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi‘ni Ziyaret Etti 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Fatih’teki Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi’nde (HATÜ) incelemelerde bulundu. İmamoğlu’na inceleme gezisinde İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve Veteriner Hizmetleri Müdürü Muhammet Nuri Coşkun da eşlik etti. İmamoğlu’na HATÜ’deki birimleri gezdiren Coşkun, İBB Başkanı’na yaptıkları hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Hayvanlarını tedaviye getiren vatandaşlarla sohbet eden İmamoğlu, yurttaşların sorunlarını dinledi. İmamoğlu, HATÜ incelemesini tamamladıktan sonra değerlendirmelerde bulundu ve gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu İBB Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi‘ni Ziyaret Etti 1

“SOKAK HAYVANLARININ YAŞAMASI GEREKEN YER SOKAKLAR”

HATÜ’nün 95 yıldır İstanbul halkına hizmet verdiğini belirten İmamoğlu, “Gelişen şehir koşullarında özellikle sokak hayvanları çok özel bir konu haline geliyor. Her yönüyle ele alınması gereken bir konu. Çünkü çok farklı hissiyatlar var ve bu farklı hissiyatların yönetimi gerçekten güç. Bir tarafta, ‘Sokak hayvanlarının ne işi var’ diyenler var garip bir şekilde, bir tarafta da sokak hayvanlarının korunması ve bakımı ile ilgili bilince muhtaç bir kitle de var. Tabi şu bir gerçek; sokak hayvanlarının yaşaması gereken yer sokaklar zaten. Bu yüzyıllar önce de böyleydi. Bunun elbet kuralları, koşulları var. Çok hassas davranmaya gayret ediyoruz. İstanbul’un bu nokta da ciddi anlamda yardıma ihtiyacı var, bilinçlenmek başta olmak üzere” dedi.

Ekrem İmamoğlu İBB Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi‘ni Ziyaret Etti 1

“TOPLUMU BİLİNÇLENDİRECEK SÜRECİ HAREKETE GEÇİRDİK”

“10 gün kadar önce bir çalıştay yaparak bu süreci başlattık” diyen İmamoğlu, “Bu konuda ciddi kurum ve kuruluşlar bize paydaş. İstanbul’da herkesin önünde tartışarak bu konuyu çözüme kavuşturmak istiyoruz. Sorunlu taraflarını aşmak istiyoruz. Bazılarına göre sokak hayvanlarının çözümü barınak. Böyle bir şey yok. Hepsini toplayıp barınağa koyun! Buna yasa da müsaade etmiyor ve doğru da değil. Ama bakım da önemli. Bir kedi veya köpeği sahiplenip, sıkılınca sokağa bırakmak da sahiplenmek değil. Tümüyle bunların ele alındığı, toplumun bilinçlendirildiği bir süreci harekete geçirdik. İnşallah en hızlı şekliyle bunu kamuoyu ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Gerçek Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankarada Köpekler Aynı Bölgede 7nci Kez Zehirlenerek Öldürüldüöç

Ankara’da Köpekler Aynı Bölgede 7’nci Kez Zehirlenerek Öldürüldü!

Canan Kaftancıoğlu Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni Ziyaret Etti 2 1

Canan Kaftancıoğlu Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni Ziyaret Etti