in

Ekrem İmamoğlu: “Bizim Burada Gizli Bir Alanımız Yok”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) , 2001’de 4 dönümlük alan üzerine kurulan ama süreç içerisinde ihtiyaca yanıt veremez hale gelen “Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi”ni yeniden düzenleyerek 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde tesisin açılışını gerçekleştirdi.

İBB, yaklaşık 19 yıldır faaliyette olan ama güncel ihtiyaçlara yanıt veremez hale gelen alanı yeniden düzenledi.

4 dönümden 16 dönüme çıkarılan alan üzerine 26 tekli, 6 çoklu kafes kapasiteli kedi barınağı; 50 kulübelik köpek barınak bölümü, 21 kulübelik köpek tedavi bölümü, 12 kedi kafesi, 9 köpek kafesi kapasiteli müşahede bölümü, 66 kişilik yemekhane, 90 kişilik eğitim salonu eklendi.

ZİYARETÇİLERE EĞİTİM VERİLMESİ İÇİN KONFERANS SALONU MEVCUT

Gelen ziyaretçilere eğitim verilmesi amacıyla tesis bünyesinde bir de konferans salonu bulunuyor. Ameliyat ve kısırlaştırma operasyonlarının yapılacağı bakımevinde dijital röntgen, köpek yıkama makinesi gibi teknolojik aletler de yer alıyor.

İBB HASDAL GEÇİÇİ BAKIMEVİ

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“SORUNLARI SAHİPSİZ BIRAKMAYACAĞIZ”

İstanbullulara 7/24 hizmet verecek olana “Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi”nin açılışı, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

İmamoğlu, açılış nedeniyle gerçekleştirilen törende bir konuşma yaptı. Sokak hayvanları konusunun önemli, ancak genellikle görülmeyen ve konuşulmayan bir mesele olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, bu konuda özellikle hukuki düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi. İmamoğlu, şunları söyledi:

Bütün paydaşları sürecin içine katmayı, arkadaşlarımla önemli bir felsefe olarak kabul ettik. Çünkü, herkesin ortak mücadelesine ihtiyacımız var. Bu noktada hedef koyarken şunu da unutmadık; sadece hukuksal düzenleme değil, aynı zamanda yoğun bir biçimde en büyüğünden en küçüğüne kadar toplumsal bir bilincin sağlanması, hatta ve hatta bir kanun düzenlemenin de önünde bir konu olarak, strateji olarak önümüze koyduğumuz bir mesele.

BURADA GİZLİ BİR ALANIMIZ YOK!”

Tabii, bu alanı, barınma yerini rehabilitasyon noktalarını, ameliyathaneyi, hayvan hastanesini nasıl değerlendireceğiz, nasıl yapacağız? Bu noktada da katılımcılığı önemsiyoruz. Bizim burada gizli bir alanımız yok. İnsanı, vicdani bir hizmet veriyoruz. Dolayısıyla burada verilen hizmetin, yapılan işlemlerin en ufak detayına kadar toplumla birleştirilmesi ve onlara bunu şeffaf bir biçimde aktarılması çok çok önemli. Aksi takdirde vatandaş, bilgi sahibi olmadığı noktada bizi sorgular bizi yargılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bekir çoşkun köşe yazısı hayvanlar köpek

“DİĞER CANLILARI ‘CAN’ GİBİ GÖRMEZSENİZ, ÇOCUKLARINIZIN KANI SOKAKLARDAN EKSİK OLMAZ…”

Patisi Delinerek Urgan Sokulan Minik Kedinin Hikayesioc

Patisi Delinerek Urgan Sokulan Minik Kedinin Hikayesi