in

Ekrem İmamoğlu Açıkladı: “Büyük Oranda Faytonun Olmayacağı Adalar’ı Hedefliyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Adalar’da atlı faytonların ekim ayı sonunda büyük ölçüde kaldırılacağını açıkladı.

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün gece katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu’nun açıklama yaptığı konular arasında, hayvan hakkı savunucularının merakla beklediği fayton kararı da vardı. Seçim öncesi Hayvan Haklarını Koruma Taahhütnamesini imzalayan ve faytonların kaldırılacağını açıklayan İmamoğlu, Adalar’da fayton sorununun ekim ayı sonunda çözüleceğini açıkladı.

Ekrem İmamoğlu AçıkladıBüyük Oranda Faytonun Olmayacağı Biçimde Adaları Hedefliyoruzöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İmamoğlu Adalar’da büyük oranda faytonların olmayacağını ancak az sayıda ve sıkı denetim yapılacak sekilde nostaljik amaçlı fayton kalacağını belirtti.

Ekrem İmamoğlu’nun Adalar’da atlı faytonların kaldırılması ile ilgili açıklaması şu şekildi:

“Adalar’da çok önemli ve verimli bir çalıştay yapıldı. Ekim ayında faaliyete geçireceğiz. Nostalji anlamında makul ölçüde faytonun kalacağı, büyük oranda faytonun olmayacağı biçimde Adalar’ı hedefliyoruz. Elektrikle çalışan sistemle insanları daha küçük araçlarla insanların evlerine erişimi düşünülüyor. Ekim ayında sorunu kökten çözecek biçimde insanlarımızla buluşturacağız. Atların ölümleri yıllara dair bir istatistiktir. Ekim ayında insani bir düzenle kalan az sayıdaki fayton çalışmasıyla ilgili mutlak sıkı denetimin ve hayvanların sağlığıyla ilgili denetimin alındığı bir ortamı sağlayarak çağdaş ulaşımın ortaya konulduğu bir çalışma olacak. Bütün aktörleri de işin içine katıyoruz. Bütün taraflar oradaydı. Ekim ayında bu süreci nihayete erdireceğiz.

faytoniskencesi

Hayvan hakkı savunucuları, her yıl yüzlerce atın çok çalıştırılmaktan hayatını kaybetiği Adalar’da atlı faytonların kaldırılması için uzun yıllardır mücadele ediyor. Adalar’da atlı faytonların tamamen kaldırılmasını savunan hayvan hakkı savunuclarının bu kararı nasıl karşılayacağı merak konusu.

Ekrem İmamoğlu’nun seçim öncesi faytonların kaldırılacağına dair açıklaması ve Hayvan Haklarını Koruma Taahhütnamesini imzalaması hayvan hakkı savunucularını umutlandırmıştı. Ancak 28 Ağustos 2019’da Adalar’da düzenlenen ve İmamoğlu’nun verimli olarak nitelendirdiği çalıştay hayvan hakkı savunucları tarafından büyük tepki toplamıştı. Hayvan hakkı savunucuları  “Adalar Ulaşım Çalıştayı”nın kendileri açısından hükümsüz olduğunu açıklamıştı.

İmamoğlu’nun açıklaması bazı hayvanseverler tarafından sevinçle karşılanırken bazı hayvan hakkı savunucularının tepki göstermesine neden oldu.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İmamoğlu’nun fayton kararını seçim öncesi verdiği sözü tuttu olarak yorumlayıp sevinirken,

Hayvan özgürlüğü aktivisti Zülal Kalkandelen karara tepki göstererek İmamoğlu’nun verdiği sözü tutmadığını belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Litvanyada Drone ile Çekilen Etkileyici Hayvan Fotoğraflarıöç

Litvanya’da Drone ile Çekilen Etkileyici Hayvan Fotoğrafları

Derede Ölümü Bekleyen Felçli Kediyi Yürüten Öğretmen ve Öğrencileriöç

Derede Ölümü Bekleyen Felçli Kediyi Yürüten Öğretmen ve Öğrencileri