in

Ekonomik Kriz Hayvanları da Vurdu, Milyonlarcası Sokağa Terk Edildi

Venezuela’da ekonomik kriz sadece insanları değil hayvanları da olumsuz etkiledi. Ülke sokaklarında 3 milyondan fazla köpeğin sokakta yaşadığı tahmin ediliyor.

Bu köpeklerin çoğu ülkeyi terk eden sahipleri tarafından terk edilmiş. Önemli bir kısmını ise artık onları besleyemeyen sahipleri tarafından sokağa bırakılmış durumda.

Ekonomik Kriz Hayvanları da Vurdu Milyonlarcası Sokağa Terk Edildiöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ülkedeki Voluntarios Proteccionistas gibi hayvan hakları dernekleri ise bu hayvanlara bakmak ve onları korumak için çaba sarfediyor.

Derneğin Başkanı Alicia Velasco sokağa terkedilen evcil hayvan sayısının her gün arttığını ve bu hayvanları korumakta giderek zorlandıklarını belirtiyor.

https://www.instagram.com/p/BuMQi3WhQyK/?utm_source=ig_embed

Asgari ücretin 6 dolar olduğu ülkede köpek maması fiyatlarının 50 ila 150 dolara kadar çıkması, kedi maması fiyatlarının 70 ila 200 dolar arasında olması nedeniyle Velasco bütün hayvanlara sahip çıkmalarının imkansız olduğunu belirtiyor.

Hayvan gönülleri için durumun çok zor olduğunu belirten Velasco “Örneğin ben 17 köpek ve 8 kediye bakıyorum, tamamen iflas etmiş durumdayım. Bakmam gereken bir ailem de var.” diyor.

https://www.instagram.com/p/Bl-rs5KB2Fr/?utm_source=ig_embed

Öte yandan bu savunmasız hayvanların yiyecek bir şey bulamayan halk tarafından yakalanıp yenmeye başlandığı raporları da geliyor. 2017 yılında ülkenin batısındaki bir hayvanat bahçesinden hayvanlar çalınınca polis bunun hayvanları yemek için yapılmış olabileceğini açıklamıştı.

Yine de kendileri yiyecek bulmakta zorlansa bile bu hayvanlara sahip çıkanlar da yok değil.

Kaynak: Euronews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Terör Gazisi ve Rehber Köpeği Bobby TBMMyi Gezdi

Terör Gazisi, ‘Rehber Köpeği Bobby’ ile TBMM’yi Gezdi

Seyfe Gölü Misafirlerini Erken Ağırlamaya Başladıöç7

Seyfe Gölü Misafirlerini Erken Ağırlamaya Başladı