in

Ekiplerle Birlikte Ekmek Dağıtan Başkan Sokak Hayvanlarını Unutmadı

İki günlük sokağa çıkma yasağında ekmek dağıtan ekiplere destek veren Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sokak hayvanlarını da unutmadı.

 

Çiğli Belediyesi Akvaryum Kafe’de Çiğli halkının yardımına yetişti. Burada üretilen pideler ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek’ten alınan ekmekler, Çiğli’nin mahallelerinde vatandaşların evlerine ulaştırıldı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de, Balatçık bölgesinde çalışan ekiplerin yardımına giderek evlerinden çıkamayan vatandaşlara bizzat pide ve ekmekleri teslim etti.

SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTULMADI

Korona virüsü tedbirleri ve iki günlük sokağı çıkma yasağı nedeniyle açlık sorunuyla karşı karşıya kalan sokak hayvanları da unutulmadı. 21 gündür belediye ekipleri ve Çiğli Hayvan Hakları Meclisi üyeleri tarafından sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere sokaklar, boş alanlar, kapatılan lokanta ve restoranların çevreleri başta olmak üzere kentin birçok noktasına her gün 300 kilo mama ve su bırakıldı. Ekmek dağıtımının ardından sokak sakinlerine mama dağıtan ekiplere yardıma giden Başkan Utku Gümrükçü, Çiğli sınırları içinde bulunan bütün sokak hayvanlarının beslenmesini önemsediklerini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gaziantepin Sokak Hayvanları Özel Hastane ve Hayvan Hakları Derneğinin İş Birliği ile Doyduöç

Gaziantep’in Sokak Hayvanları Özel Hastane ve Hayvan Hakları Derneğinin İş Birliği ile Doydu

2 Gün Boş Kalan Sokakların Tadını Asıl Sahipleri Çıkardıöç

2 Gün Boş Kalan Sokakların Tadını Asıl Sahipleri Çıkardı