in

Eğitmene Emanet Ettikleri Köpekleri Hayatını Kaybetti, Aile Perişan Oldu

Antalya Kaş’ta yaşayan Hande ve Barış Adikti çifti köpeklerinin ölümü ile sarsıldı. Köpeklerini bir eğitmene emanet ettikten sonra ölüsünü teslim alan aile eğitmeni sorumsuzluk ve vicdansızlıkla suçluyor.

Kalkan’da bir yaylada yaşayan Adikti ailesi 3 yaşındaki köpekleri Odin’i bu yıl başlayan, diğer hayvanlara karşı agresif tutumu nedeniyle onu eğitime göndermeye karar verdiler. 50 kilo bir Amerikan Buldog olan Odin için iyi bir eğitmen arayışına giren aile, tavsiye üzerine Muğla Gökova’da hizmet veren Selim Kanlıgöl’e ulaştı. Daha önce birkaç eğitmen ile daha görüşen aileye çoğu eğitmen Buldoglar ile çalışmadığını söyledi.Kanlıgöl’e durumu anlatan aile olumlu cevap alınca Odin’i Gökova’ya götürmeye karar verdi. Ancak iddiaya göre eğitmen Kanlıgöl, kendilerinin gelmesine gerek olmadığını, köpekleri alıp geri bırakma hizmetleri olduğunu söyledi. 1 Eylül günü saat 13:00 civarı eşi ile birlikte ailenin evine gelen Kanlıgöl, Odin’i teslim alarak evden ayrıldı. Ancak saat 17:00’de gelen telefon ile Adikti ailesi şoke oldu. Odin Gökova’ya ulaşamadan can vermişti.

WhatsApp Image 2020 09 16 at 14.57.24 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“AVM Otoparkında, Araç içinde Bırakıldı”

Ailenin iddiasına göre köpek eğitmeni ve eşi, Odin’i aldıktan sonra  Fethiye’de bir AVM’ye gidiyor. Burada AVM’nin otoparkında araç içinde kafeste olan ve ailenin iddiasına göre klimaları açılmamış araçta havasız bırakılan Odin fenalaşıyor. Tekrar yola çıkıldığında Odin hayatını kaybediyor. Aile, Odin’i alıp direk eğitim merkezine gitmek yerine Fethiye’ye uğrayıp Odin’i otoparkta bırakan eğitmenin yol boyunca da klimaları açmadığını iddia etti. Saat 13:00’de teslim ettikleri Odin’in 4 saat sonra ölüm haberini alan aile, yolun 2 saat civarı sürmesi gerektiğini bu süre içinde Odin’in çoktan Gökova’ya ulaşması gerektiğini vurguluyor. Eğitmen tarafından Odin’in götürüldüğü veteriner kliniği ise Gökovaya yaklaşık 45 dakika uzaklıktaki Ortaca’da bulunuyor.

WhatsApp Image 2020 09 16 at 15.03.40

“Evladımı Teslim Ettim”

Odin’i eğitmene teslim ederken onun aile için çok önemli olduğunu anlatan ve “size evladımı teslim ediyorum” diyen Hande Adikti Odin’in hiçbir sağlık problemi olmadığını söylüyor. Aile eğitmenin ölüm haberini verdikten sonra köpeğin cansız bedenini vermek istmediğini iddia ediyor. Eğitmen aile ile buluşmak yerine Odin’in cansız bedenini Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim ediyor. Sapa sağlam verdikleri köpeklerinin cansız bedenini teslim alan aile,eğitmenin Odin öldükten sonra bile eğitmenin araçta klima açmadığını,  Odin’in cesedenin kokmuş bir şekilde kendilerine teslim edildiğini iddia etti.

“Para Teklif Etti”

Aile, yaşanan olayı sosyal medyada duyulmasının ardından eğitmenin kendilerine para teklit ettiğini isterlerse kenilerinie 1 doberman 1 buldog hediye edebileceğini söylediğini iddia etti. Odin’in ölüm haberinin ardından zor günler geçiren Hande Adikti, “şahsın bir daha hayvanlar ile ilgil hiçbir iş yapmamasını istiyorum” dedi.

“Açıklamalar Gerçeği Yansıtmamaktadır”

Suçlamaların odağındaki isim Selim Kanlıgöl sosya medyadan yaptığı yazılı açıklamada ailenin açıklamalarının gerçek olmadığını iddia etti. Karagöl’ün açıklaması şöyle ” Seydikemer Fethiye ışıklarına gelmeden önce bagajın kapağını 5 dakika açık bıraktım. Ayrıca aracın tüm camları açıktı. Buradan Fethiye’de bir AVM’nin en alt katındaki otoparkında bagajı açık bırakmak ve eşimi Odin’in başında bırakmak suretiyle AVM’ye girdim. AVM’ye giriş çıkış saatlerim, aracın bagajının açık halde olması kamera kayıtlarında görülmektedir. Buradan Göcek trafik ışıklarını geçtikten sonra Odin’in yüzünü yıkayabilmek için bir peyzaj mekanının yan tarafında gölgeye girerek 10 dk daha havalandırma yaptım. Aracın bagajını komple açarak ve dörtlüleri yakarak yola devam ettim. Bunlar da Göcek’te tarafik kamera kayıtlarında görülmektedir.

Göcek tünelinde girip çıktıktan sonra, gişerlere geldiğimizde ödeme yaparken eşime Odin’e bakmasını söyledim. Çok ağır nefes aldığını söyledi. Doğruca Ortaca veteriner kliniğine götürdüm. Yapılan müdahalenin ardından, veteriner hekim Odin’in kalp krizi geçirdiğini söyledi ve o kötü haberi verdi. Biz de buradan sahipleri ile iletişime geçip konu hakkında veteriner hekimden bilgi almalarını sağladık. Buradan sonra Fethiye ilçe emniyet müdürlüğüne gittik. Barış Bey ve arkadaşı geldiler. Fethiye ilçe emniyet müdürlüğünde karşılıklı ifaderimizin alınmadı iki tarafından birbirinen şikayetçi olmadı ve Odin’i teslim ettiğimiz tutanaklarla kayıt altına alındı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gercegin pesinde serap pakoz

Ünlü Sunucudan Canlı Yayında Şoke Eden Yorum: “Avcılık Bir Spordur, Avcılık Bir Centilmenliktir…”

haberturk yazari sevilay yilman veteriner hekimler

Haber Türk Yazarı Veteriner Hekimler ile İlgili Söylediklerine Açıklama Getirdi!