in

Ege Üniversitesi Öğrencileri ‘Patileri Yuvala’dılar

Ege Üniversitesi’nde okuyan Hemşirelik Fakültesi öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında sosyal sorumluluk projesi olarak sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla ‘Patileri Yuvala’ projesine imza attı.

ege-uni1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ege Üniversitesi’nde okuyan Hemşirelik Fakültesi öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında sosyal sorumluluk projesi olarak sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla ‘Patileri Yuvala‘ projesine imza attı.

15 öğrenci, sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçlarına destek olmak ve toplumda sokak hayvanları hakkındaki farkındalığı arttırmak amacıyla, hayvan dostlarının barınması için 2’si köpek ve 6’sı kedi kulübesi olmak üzere toplam 8 adet yuva yaptı. Tüm aşamaları kendi imkanlarıyla gerçekleştiren öğrenciler, masrafları karşılamak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için bileklik satışı gerçekleştirdi. Proje grubunun 3 haftalık atölye çalışmalarıyla yaptığı kulübeler pilot bölge olarak seçilen Hatay Çankaya Mahallesi‘nde belirlenen yerlere konuldu.

ege-uni2

Konak Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu’nun da destek olduğu proje için,Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Fatih Akuzun, “Gençlerin böyle bir proje sunması beni çok heyecanlandırdı. Şu anda sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarına yönelik olarak ‘Kırmızı Pati’ adında bir proje yürütüyoruz. Bu iki projeyle onların yaşam koşullarını çok daha iyi bir noktaya çıkarabileceğimize inanıyorum. ‘Patileri Yuvala’ projesinde pilot bölge olarak seçtiğimiz Çankaya Mahallesi için çalışmalarımızı bitirdik ancak önümüzdeki süreçte farklı mahalleler için de çalışmalara başlayacağız. Bu konuda gönüllü olarak destek vermek isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

Ders Kapsamında Kalmadı

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencilerinden Elif Beyza Nalbantoğlu ise “Yapacağımız projenin sadece ders kapsamında kalmamasını, iyi bir amaca hizmet etmesini istedik. Arkadaşlarımızın düzenlediği diğer projeler daha çok insan odaklıydı. Bu sayede toplum içinde bizimle aynı ortamı paylaşan sokak hayvanlarının ihmal edildiğini fark ettik. Bu da projenin ortaya çıkmasında etkili oldu. Bizler sokak hayvanlarının yaşadığı olumsuz durumlardan sorumluyuz. Modern toplum yapısı içinde onların yaşam alanlarını ihlal ettiğimizin  farkında değiliz. Bu sebeple yaptığımız ihlalin bir şekilde düzeltilmesi için çabalıyoruz. Bu açıdan da onların en temel hakları olan barınma ihtiyaçlarına yönelik hareket ettik” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rüyada Arı Görmek

buyukcekmece2

Büyükçekmece’ye Köpekleri Bırakan 15 İlçe Tespit Edildi