in

Edirneli Hayvan Dostundan Nikah Şekeri Yerine Kedi ve Köpeklere Mama

Edirneli hayvan dostu eczacı Gürsel Özbil Tekin, kızının düğününde konuklarına maliyeti yüksek nikah şekeri yerine daha anlamlı bir armağan sunmak istedi.

nikahmama1

Nikaha gelecek davetlilere dağıtılacak nikah şekerine ayıracakları bütçeyi kentteki bir hayvansever derneğe bağışlayan Gürsel Özbil Tekin, yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının sayılarının her geçen gün arttığını ve onların daha çok, insanların yardımına muhtaç hale geldiklerini söyledi.

İnsanların daha fazla duyarlılık göstermeleri gerektiğini vurgulayan Tekin, “Nikah şekerlerinin maliyetleri çok yüksek. Düğünden sonra kaybolup gidiyor. Ben de şeker için ayıracağım bütçeyi sokak hayvanları yararına bağışlamak istedim. Düğüne gelecek davetlilerimiz adına Edirne Doğayı Hayvanları Koruma Derneği’ne bağış yaptık. Derneğin, sokak hayvanlarının mama ve sağlık giderleri için desteğe ihtiyacı var. İnşallah bu davranışımız diğer insanlara da örnek olur.” dedi.

nikahmama2

Dernek Başkanı Nurhan Kalender de anlamlı eylem için teşekkür ederek, sokak hayvanları için duyarlılığın artması gerektiğini kaydetti.

Kütahya’da Yıldırım Çarpan İneklerine Sarılıp Ağladılar

Rusya’da Bir Kedinin Annelik Yaptığı Yavru Maymun: ‘Fyodor’