in

Edirne’de Zehirlenen 8 Köpek ve 1 Kedi Öldü

Edirne’de yedikleri tavuk etinden zehirlendikleri tahmin edilen 8 köpek ile 1 kedi öldü. Sorumluların ortaya çıkarılması için çalışma başlatıldı.

İstasyon Mahallesi‘ndeki boş arazilerde ölü köpekler ve kedi olduğu ihbarı üzerine belediye ekipleri olay yerine gitti.

Edirnede Zehirlenen 8 Köpek ve 1 Kedi Öldü 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yapılan incelemede, ölen 8 köpek ve 1 kedi ile karşılaşan ekipler, bölgede çalışma başlattı. Ön incelemede, hayvanların yedikleri tavuk etinden zehirlendikleri belirtildi.  Bunun üzerine Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, gazetecilere yaptığı açıklamada, sorumluların ortaya çıkarılması için çalışma başlatıldığını söyledi.

Olayın kendilerini derinden üzdüğünü belirten Tanrıkulu, “İhbar üzerine ekiplerimizle bölgeye gidip gerekli incelemeleri yaptık. O bölgede yaptığımız araştırmalarda ölü hayvanlarla karşılaşıldı. Yaşam belirtisi bulunan hayvanlara bakımevinde hemen müdahale edildi. Ölen hayvanlarda ise inceleme yapıldı. Emniyet ekiplerimize haber verdik. Hemen suç duyurusunda bulunmak için karakola gittik. Bu olayın takipçisi olacağız. Emniyet birimlerimizin olayı en kısa sürede çözeceğine inanıyorum” dedi.
Edirnede Zehirlenen 8 Köpek ve 1 Kedi Öldü 3
Edirne Belediyesi Hayvan Bakımevi Sorumlu Veterineri İsmail Tatlıgil de ihbar üzerine gittikleri mahallede ölen 8 köpek ve 1 kedi ile ile kısmen zehirlenen 3 köpeği incelemek üzere bakımevine getirdiklerini ifade etti.

“3 KÖPEK KURTARILDI”

İhbar üzerine olay yerinde detaylı arama yaptıklarını belirten Tatlıgil, “Etrafta ölen 8 köpek ve 1 kedi bulduk. Yaşam belirtisi olan 3 köpeğe de ilk müdahaleyi orada yaptık. Zehirlenme belirtilerini yoğun şekilde gösteren ve neredeyse ölmek üzere olan 3 köpeği kurtardık. Toplamda 8 köpek ve 1 kedi öldü” diye konuştu.

Edirnede Zehirlenen 8 Köpek ve 1 Kedi Öldü 2

“MAVİ YEŞİL MACUN KIVAMI MADDEYE RASTLADIK”

Ön inceleme yaptıklarını anlatan Tatlıgil, şu bilgileri verdi:

“Yaptığımız nekroskopide iç organlarda kanamalar göze çarptı ve karın boşluğunda bol miktarda sıvı vardı. Daha sonra mide içini kontrol ettik. Mide içinde, inceleme sırasında yolda bulduğumuz, üzerinde zehir olduğunu tahmin ettiğimiz kanatlı parçalar vardı. Oradaki tavuk kırıntılarında mavi yeşil macun kıvamı maddeye rastladık. Yaptığımız ön incelemeler, tavuk kırıntıları üzerine sürülmüş fare zehrinin, hayvanların ölmesine yol açtığını gösteriyor.” Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldırımlı Miniklerden Sahipsiz Hayvanlara Mama Bağışıöç

Yıldırımlı Miniklerden Sahipsiz Hayvanlara Mama Bağışı

Kedisini Paketleyip Barınağa Postaladıöç

Kedisini Paketleyip Barınağa Postaladı!