in

Edirne’de Köpeğini Aracın Arkasına Bağlayıp Sürükleyen Şahsa Para Cezası Kesildi

Edirne’de köpeğini iple aracın arkasına bağlayıp, sürükleyerek götürürken görüntülenen minibüs sürücü M.K. (57), polisteki ifadesinin ardından hakkında idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı. Köpek ise M.K.’den alınarak, Keşan Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nda koruma altına alındı.

Edirne‘nin Keşan ile Tekirdağ’ın Malkara ilçesi karayolunda, kullandığı 34 DZ 5142 plakalı kapalı kasa minibüsünün arkasına iple bağladığı köpeği sürüklerken görüntülenen sürücü M.K., bugün Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek ifade verdi. Malkara’ya bağlı Haliç köyünde fırıncılık ve lokantacılık yapan M.K., polisteki ifadesinde 20’ye yakın köpek beslediğini ve bir süre önce kaçan bahse konu köpeği yol üzerinde gördüğünü, geri getirmek için aracının arkasına iple bağladığını söyledi. Maksadının işkence yapmak olmadığını belirten M.K., “Köpeğimi arayıp buldum ve eve getirmek için aracın arkasına bağlayıp yavaş yavaş götürdüm. Kesinlikle işkence yapmadım, çünkü köpek bana ait” dedi. M.K., ifadesinin ardından serbest bırakılırken, ifadesinin savcılığa ikmalen gönderileceği bildirildi.

M.K., polisteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, evrakının daha sonra savcılığa gönderileceği bildirildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Edirne Şube Müdürlüğü’nce M.K.’ye, ‘5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14’üncüsü maddesine muhalefet’ suçundan 1370 lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Öte yandan söz konusu köpek şube müdürlüğü ekiplerince M.K.’den alınarak, Keşan Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’na teslim edildi.

kopegini araca baglayip surukleyen surucuye 1370 lira ceza 2894 dhaphoto2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

20’ye yakın köpek besleyen insan ya hayvansever olur ya da üretici, dövüştrücü vb. Köpeğini aracının arkasında sürükeyen şahsın hayvansever olmadığı aşikar. Peki diğer 20 köpekle ne yapıyor? O köpeklerin sağlık durum nasıl? Şahıs para cezasıyla olaydan sıyrılırken yine olan hayvana oldu. Araç arkasında sürüklenen ve geçici hayvan barınağına götürülen  köpeğe ne olacak?

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Bu Kez Adres Edirne: Yine Araç Arkasında Köpek Sürükleme Olayı!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tarsuskopegetecavuz

Tarsus’ta İğrenç Görüntüler: Sapık Şahıs Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalandı!

Bir Zamanalar Vejetaryeken Şimdi Avcı Olan Kadınöç

Bir Zamanlar Vejetaryenken Şimdi Avcı Olan Kadın