in

Edirne’de Aşırı Sıcaklarda Hayvanlar Unutulmadı

Edirne’de hava sıcaklığının 37 dereceye çıkması insanlar kadar sokak hayvanlarını da olumsuz etkiledi. Edirne Belediyesi hoparlörlerden sokak hayvanlarına su ve yiyecek verilmesi konusunda uyarılar yaptı

edirne1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Türkiye’yi etkisi altına alan sıcak hava Edirne’de de etkisini gösterdi. Sıcaklığının 37 derece olduğu kentte hissedilir sıcaklık ise 40 dereceyi geçti. Sıcak hava nedeniyle vatandaşın fazla sokağa çıkmadığı kentte sokak hayvanları etkilenmemesi için Edirne Belediyesi de çalışma başlatarak kentin en işlek Saraçlar Caddesi’ne otomatik su dolumu yapan küçük suluklar yaptı.

edirne3

“Hayvanlara Su ve Yiyecek Verin” Anonsu

Edirne Belediye Başkanlığı, hoparlörlerden vatandaşlara uyarılarda bulunarak sokak hayvanlarını ağır sıcak havalar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlandığı hatırlatıldı. Sokak hayvanları için ev ve iş yerlerinin önüne bir tas yiyecekle su bırakmaları istenen anonslar yapıldı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, belediye olarak sokak hayvanları için kentin belirli noktalarına su ve kuru mama koyarak hayvanların sıcak havadan etkilenmelerini önlediklerini söyledi. Belirli aralıklarla anonslar yaptıklarını kaydeden Tanrıkulu, “Belediye olarak sokak hayvanlarına önem veriyoruz. Sıcak havadan hayvanlarımızın etkilenmemesi için otomatik su ve kuru mama bırakan kentin muhtelif 4 yerine sistem kurduk. Sokak hayvanlarını elimizden geldiğince yaşamlarını devamı ve sıcak havadan etkilenmemelerini önlemeye çalışıyoruz” dedi.

edirne4

Edirne Belediyesi Kedi Köpek Barınma Evi‘nde ise sıcak havadan etkilenen köpekler bakıcıları tarafından suyla serinletiliyor. Yük taşıyan atları sahipleri hortum tutup suyla sıcak havadan korumaya çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kurbaga ön 1

Toros Kurbağalarına Zarar Verenlere 368 Bin Lira Ceza Kesildi

garfield1

Motosiklet Tutkunu ‘Brezilyalı Garfield’