in

Edirne’de 8 Yavru Köpek Katledildi

Edirne’de, Meriç Nehri kenarında vahşice yakılan 8 yavru köpeğin cansız bedeni bulundu. Bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edilirken, olay yerine gelen hayvan severler ise sinir krizi geçirdi. Yanan yavrularının başından bir an olsun bile ayrılmayan anne köpek ise görenlerin yüreklerini burktu.

Olay, Edirne merkeze bağlı Bosnaköy yakınlarında bulunan ve NATO köprüsü olarak anılan mevkide meydana geldi. Çok sayıda sokak hayvanının bulunduğu ve hayvanseverlerin sık sık besleme yapmak üzere bölgeye geldikleri alanda, büyük bir şokla karşılaşıldı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi.

Edirnede Yavru Kopek Katliami 5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yanık Kokusunu Takip Ettiler

Önce birkaç yavru köpeğin cansız bedenini bulduklarını dile getiren hayvanseverler, çevredeki yanık kokusunu takip ettiklerinde ise yaşanan canilik ortaya çıktı. 8 yavru köpeğin yanmış bedenlerini gören hayvanseverler, sinir krizi geçirerek, göz yaşlarına hakim olamadı. “Hiç mi Allah korkusu kalmadı bu insanoğlunda” diyerek, feryat eden hayvanseverler, bu caniliklerin son bulmasını istediklerini söyledi.

Edirnede Yavru Kopek Katliami 4

Hayvanseverler Sinir Krizi Geçirdi

Mürvet Taşvur isimli hayvansever yaşlı kadın olay yerine geldiğinde sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına hakim olamayan Taşvur, yavru köpekleri nehir kenarında alkol alanların yakmış olabileceğini iddia ederek, “Çatır çatır yakmışlar. Allah cezalarını versin. Ne istediler bu yavrulardan. Bakmayın da bunu da yapmayın. Yeter. Çıksın artık bu kanun. Böyle bir dünya yok. Allah ciğerinizden çıkarsın. Bu nasıl vicdan, hiç mi Allah korkusu kalmadı bu insanoğlunda” dedi.

Edirnede Yavru Kopek Katliami

”Bu Durumu Anlatabilecek Bir Laf Yok”

Bölgede bulunan bir başka hayvansever Mehmet Bayhan da “Diyebilecek bir şey yok. Çünkü bu durumu anlatabilecek bir laf yok. Biz hayvanları beslemeye geldik. Bir koku alınca yaklaştık. Yanık kokusu aldık. Yanarak öldürülmüşler, canice olan bir şey. İnsanlık dışı. Saydığımıza göre 8 tane yavru köpek var. Belki daha fazla vardır. Bizim görmediğimiz” ifadelerini kullandı.

Edirnede Yavru Kopek Katliami 1

Anne Yavrularının Başında Bekledi

Edirne’de, Meriç Nehri kenarında vahşice yakılarak öldürülmüş 8 yavru köpek bedeni bulundu. Yaşanan vahşette ise ortaya çıkan dram görenlerin yüreklerini dağladı. Yanan yavru köpeklerin annesi olan köpek, bir an olsun yavrularının başında ayrılmadı.

Edirnede Yavru Kopek Katliami 3 1

Konuyla İlgili Soruşturma Başlatıldı

Öte yandan, hayvanseverler söz konusu arazide yaptıkları incelemede henüz yeni doğan 5 adet yeni doğan yavru köpek buldu. Bölgeye gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri ile belediye ekipleri rapor hazırlarken, yaşanan olayla ilgili olarak jandarma tarafından da soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kopegini Gezdiren Genc Bekci Tarafindan Vuruldu

Köpeğini Gezdiren Genç, Bekçi Tarafından Vuruldu

Anneleri Kaybolan Sevimli Yavru Kopeklere Belediye Sahip Cikti

Anneleri Kaybolan Minik Köpeklere Belediye Sahip Çıktı