in , , ,

Edirne’de 4 Yavrusu Olan Anne Köpeği Canice Katleden İHA Muhabirinin İstifası Alındı

Edirne’de 4 yavrusu olan anne köpeği vahşice katleden ve yolda sürükleyen İhlas Haber Ajansı muhabiri Koray Ustabaşı’nın istifasının alındığı öğrenildi.

Edirne‘de İhlas Haber Ajansı‘nda muhabirlik yapan Koray Ustabaşı, 4 yavrusu olan anne köpeği önce silahla başından vurarak öldürmüş ardından ise cansız bedenini yolda sürükleyerek çöpe atmıştı. Yaşananlar sonrası, mahallelinin şikayetleri üzerine Ustabaşı, gözaltına alınmıştı. Beklenen hayvan hakları yasasının halen çıkmaması nedeniyle, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda da hayvan öldürmenin suç değil kabahat olarak nitelendirilmesi sebebiyle Ustabaşı, hapis cezası almadan kurtulmuştu.

Edirnede 4 Yavrusu Olan Anne Kopegi Canice Katleden IHA Muhabirinin Istifasi Alindi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kamuoyu Baskısı Sonuç Verdi

Yaşananların kamuoyunda büyük yankı toplaması sonucunda, İhlas Haber Ajansı’nda görevli muhabir Koray Ustabaşı’nın görevine son verildiği öğrenildi. Her ne kadar aldığı caydırıcı bir ceza olmasa da, atılan bu adım yüreklere su serpti. Umuyoruz ki yıllardır beklenen etkili hayvan hakları yasası bir an önce çıkar ve hayvanlara eziyet eden herkesin, aslında bir suç işlediği resmiyet kazanmış olur, çünkü hayvana eziyet kabahat değil suçtur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurekle Dehset Sacarak Yavru Kedileri Olduren Esnafa Halktan Katil Esnaf Istemiyoruz Protestosu3

Kürekle Dehşet Saçarak Yavru Kedileri Öldüren Esnafa Halktan ‘Katil Esnaf İstemiyoruz’ Protestosu

KEDILER HAKKINDA 13 YAYGIN EFSANE

Kedi Davranışları Hakkında 13 Yaygın Efsane