in ,

Eda Öğretmen, Sokaklardan Alınıp Dağ Başına Atılan Evsiz Köpekler İçin Tayin Hakkını Kullanmadı

Şemdinli’nin Karalar köyündeki ortaokulda İngilizce öğretmenliği yapan Eda Kırkıcı Yıldız, beslediği evsiz köpekleri kimsesiz bırakmamak için tayin hakkını erteledi.

Irak ve İran sınırının kesiştiği noktada bulunan Şemdinli ilçesinin Kayalar köyündeki ortaokulda 4 yıldır İngilizce öğretmeni olan Eda Kırkıcı Yıldız, görev yaptığı süre boyunca, bir yandan da sokaklardan alınıp yaşam alanlarının dışındaki çöplüklere, dağlara atılan evsiz köpekleri için mücadele verdi. Yıldız, okuldan arta kalan zamanlarında sokaklarda barındırılmayıp bulunduğu bölgeye atılan evsiz köpeklerle ilgilendi, onların bakımını yapıp, besledi.

Eda Ogretmen Evsiz Kopekler Icin Tayin Hakkini Kullanmadi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Köpeklere Benim Gibi Bakacak Birini Bulana Kadar Burada Kalacağım.”

Yaşam hakkını savunan insanların desteğiyle onlar için kulübelerde yapan Yıldız, bu yıl tayin hakkı olmasına rağmen, “Köpeklere benim gibi bakacak birini bulana kadar burada kalacağım” diyerek tayin hakkını kullanmayı reddetti.

Eda Ogretmen Evsiz Kopekler Icin Tayin Hakkini Kullanmadi

Onlarca Evsiz Köpeği Besliyor, Bakımlarını Yapıyor

Eda Kırkıcı Yıldız, derslerinden geriye kalan tüm vaktini canı gibi sevdiği evsiz köpeklerin yanında geçiriyor. Köpeklerin beslenmesi için yanına malzemelerini alarak aracıyla hayvanların yoğun olduğu mevkiye gidiyor. Onlarca evsiz köpeğin bulunduğu alanda yanında getirdiği yiyeceklerle hayvanları besleyen Yıldız, yaralı olanların da bakımını yapıyor. Yıldız’ın geldiğini fark eden köpekler bir anda otomobilin çevresinde toplanıyor.

Eda Ogretmen Evsiz Kopekler Icin Tayin Hakkini Kullanmadi 2

“Tayin İstemekten Vazgeçip Onların Başlarında Olmak İstedim. “

Bu yıl tayin hakkı olan Eda Kırkıcı Yıldız, memleketi Hatay’a gitmek isterken son anda bu kararından vazgeçtiğini söyledi. İlgilendiği köpeklerle arasında sevgi dolu bir bağ oluşan Yıldız, onlara kendisi gibi bakacak birini bulması halinde tayin isteyeceğini belirterek, “Bu yıl tayin isteme hakkım vardı. Memleketime dönecektim. Hatta dönmek istiyordum ama hayvanlarımı bu halde bırakıp gitmek istemedim. Tayin istemekten vazgeçip onların başlarında olmak istedim. Ailem de artık dönmemi istiyor. Seneye inşallah daha iyi bir ortamda bırakıp dönerim” diye konuştu.

Eda Ogretmen Evsiz Kopekler Icin Tayin Hakkini Kullanmadi 3

Destekler Sayesinde Hayvanlara Düzenli Yemek Geliyor

Köpekleri beslemek için çeşitli yerlerden destekler aldığını da dile getiren Yıldız, “Bu konuda destek olanlar var. Gelen yardımlarla günü kurtarabiliyoruz. O destekler sayesinde hayvanlara düzenli yemek gelmeye başladı. Hafta sonları vaktimi buralarda geçiriyorum. Onları besleyip doğum yapanlar varsa onlara bakıyorum. Fakat bir an önce bu hayvanların kısırlaştırılması şart” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : Cumhuriyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hatayda yavru kaplumbagalar denizle bulustu 3

Samandağı Sahili’ndeki Yeşil Deniz Kaplumbağalarının Yavruları Yumurtalarından Çıktı

Elazigda 850 Keklik Dogal Yasam Alanlarina Kavustu

Elazığ’da 850 Keklik Doğal Yaşam Alanlarına Kavuştu