in

Eceabat’ta Hayvanları Zehirlediler

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde çok sayıda kedi, köpek ve tavuk zehirlenerek öldürüldü.

eceabat1-oc

Eceabat`ta 9 Kasım gecesi 20`ye yakın hayvan ölü halde bulundu. Aralarında kedi, köpek ve tavukların da bulunduğu hayvanların zehirlendiği iddia edildi. Belirtilerin de hayvanların zehirlendiği yönünde olduğunu ifade eden ECEHAYDER Dernek Başkanı Necla Varol; hayvanların zehirlendiği ortamlarda halen zehir olduğuna vurgu yaparak, “Çocuklarımız da tehlike altında” dedi.

Varol; “Çok sinirlerim bozuk, çok can gitti. Biberonla beslediğim, sahiplendirdiğim köpeğim kan kusarak gitmiş… Sahipli, sahipsiz bir sürü hayvan öldü. Nasıl olduğunu bilmiyorum. Kanıt olmadığı için kimin yaptığını söyleyemiyorum. Görünürde hiç bir şey yok. Bulunduğum bölgede araştırma yaparken tavuğun gözlerimin önünde can çekiştiğini gördüm. Demek ki o ortamda hala zehir var. Çocuklarımız, kediler, köpekler, büyükbaş, küçükbaş herkes tehlike altında. Çünkü çocuklar da o açık bölgede oyun oynuyorlar. Orman ve Su İşleri Bakanlığı`na konu hakkında şikâyette bulundum. Dilerim gereğini yapacaklardır” dedi.

eceabat2

Köpeğini kaybettiğini belirten hayvansever Seçil Taş ise sosyal medyada yaptığı yorumda; “Eceabat bölgesinde yaşıyorum, köpeğimi bahçede ölü buldum bu sabah, ne istediniz kızımdan dedim, sonra öğrendik ki çok sayıda köpeği zehirlemişler. Eceabat`ta, bunu yapanları kınıyorum, belediyeye bilgi verdik, haberdar olmadıklarını söylediler, herhangi bir kamera kaydı yok, ama kesinlikle birilerinin fikri olduğuna eminiz…” ifadelerini kullandı.

Eceabat Belediyesi önünde eylem düzenleyen ECEHAYDER, Çanakkale Hayvanseverler Derneği (ÇAHAYSEV) üyeleri ve çok sayıda hayvan dostu, bu katliamı yapanların ortaya çıkarılmasını talep ederek yetkilileri göreve  çağırdı.

Kaynak: Çanakkale Olay

Marmaris Sokak Hayvanları İçin Dans Edecek

Çocukların Tutkala Bulayarak Hayatına Kastettikleri Köpek Pascal