in

E-Reçeteye Dair Her Şey Bu Panelde Konuşulacak

Yürürlüğe girdiği andan itibaren tartışmalara yol açan ve hayvan hakları aktivistleri tarafından tepkiyle karşılanan E-reçeteye dair her şey pazar günü düzenlenecek panelde konuşalacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan ve 1.1.2018 itibariyle yürürlüğe giren Veteriner hekim E-reçete talimatı büyük tepkilere neden olmuştu. Hayvan aktivistleri evcil hayvanların bu uygulamanın dışında bırakılmasını talep etmiş ve imza kampanyası başlatmıştı.

Konuyla ilgili haberimiz:

Evcil Hayvanların E-Reçete Kapsamı Dışında Bırakılması için 6 Önemli Neden

Kadıköy Kent Konseyi Hayvan Hakları Grubu tarafından E-reçeteye dair bir panel düzenlenecek. “E- reçete nedir? Ev, sokak ve yaban hayvanları için ne getirecek ve götürücek?” tüm bu soruların cevabı 25 Mart günü düzenlenecek olan panelde konuşulacak.

1280px stray dog bahamas compressed

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Panelde konuşmacı olarak, İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof.Dr. Murat Arslan, Yaşam Hakkına Saygı Derneği Başkanı Özgün Öztürk, İVKO Klinik Hekimler Çalışma Grubundan Dr. Emel Başaran, İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Zehra Zeynep Ayna İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı AV. Yasemin Babayiğit yer alacak. Etkinlik, saat 14:00- 16:00 arasında Caddebostan Kültür Merkezi B salonunda gerçekleşecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrumda Sahilde Başı Kopmuş Caretta Caretta Bulunduöç

Bodrum’da Sahilde, Başı Kopmuş Caretta Caretta Bulundu

downsendromlukedi otto

Türkiye’nin İlk Down Sendromlu Kedisi Otto