in ,

Düzce’de Sokaktaki Evsiz Hayvanlar İçin Atılacak Adımlar Görüşüldü

Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle bir araya gelen il genelindeki paydaşlar, sokak hayvanlarının durumu, tedavileri ve aşılanmalarına yönelik atılacak adımları görüştü.

Başkan Dr. Faruk Özlü, sokakta yaşayan evsiz hayvanlara yönelik girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Başkan Özlü, her kesimin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi adına birlikte hareket edilmesi gerekliliğini ifade etti.

Sokak hayvanlari icin atilacak adimlar gorusuldu 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Özlü, ilçe belediye başkanları, il özel idaresi temsilcileri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve yaşam hakkı savunucusu derneklerinin yetkilileri ile bir araya geldi. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevinin faaliyete geçirilmesinin ardından alt yapı konusunda sıkıntıların çözüldüğüne işaret eden Başkan Özlü, il genelinde sokaktaki hayvanların kısırlaştırılmasına yönelik sağlam bir mekanizma tesis edilmesinin gerekliliğine değindi.

Sokak hayvanlari icin atilacak adimlar gorusuldu 1

“Sokaktaki Hayvanların Yaşam Hakkını Gözeteceğiz”

Başta İlçe belediyeleri olmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün yaptığı ve bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmalara yönelik değerlendirmelerde bulunan Özlü, “Sokakta yaşayan hayvanlar ile ilgili en önemli konumuz, yakalama ve aşılama yapılması konusu. Sokaktaki hayvanlar konusunda ortak hareket etmemiz gerekiyor. Düzce Belediyesi olarak deneyimlerimizi, teknik ekipmanlarımızı ve ekiplerimizi diğer paydaşlarımız ile paylaşmaya hazırız. Can dostlarımız olan sokaktaki evsiz hayvanların yaşam haklarını gözeterek en uygun çalışma modelini birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yedigun Tip Merkezi Tarafindan Mama ve Su Verilmesi Yasaklanan Kedi Hayatini Kaybetti 3

Yedigün Tıp Merkezi Başhekimi’nin Mama ve Su Verilmesini Yasakladığı İddia Edilen Çatıdaki Sarman Kedi Hayatını Kaybetti

Pursaklar Belediyesi Mevcut Barinagini Tam Donanimli Veterinerlik Binasina Donusturuyor

Pursaklar Belediyesi Mevcut Barınağını Tam Donanımlı Veterinerlik Binasına Dönüştürüyor