in

Duyulmayan Ezanın Sorumlusu Hınzır Tilki

Denizli’de sürekli elektriklerin kesilmesi sonucu hoparlörden ezan okunamaz hale gelince vatandaşlar araştırmaya girişti. Caminin minaresine yerleşen tilkiyi bulan vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi.

tilki-denizli

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Denizli’nin Çardak İlçesi Gölcük Mahallesi’nde bulunan camide hoparlörlerden ezan okunamaz hale gelince, cemaatin yaptığı araştırmada, bir tilkinin minareye girerek yuva yaptığı ve elektrik kablolarını kemirdiği ortaya çıktı.

İlginç olay, geçen cumartesi günü Çardak’ın Gölcük Mahallesi’ndeki camide meydana geldi. Gölcük Camisi’nde ezan okunurken minaredeki hoparlörden uzun süredir ses çıkmaması üzerine cemaat, minareye çıkarak nedenini araştırdı. Minareye çıkan cemaatten bir kişi, şerefeye bakınca bir tilki gördü. Tilkinin hoparlöre giden elektrik kablosunu kemirerek zarar verdiği, bu nedenle ezan sesinin duyulmadığı ortaya çıktı.

Cemaat tilkinin minareden alınması için Çardak Belediyesi’ni haber verdi. Camiye gelen itfaiye ekibi, minarenin en üst noktasına tırmanan tilkiyi güçlükle yakaladı. Tilki daha sonra doğaya bırakıldı. Girdiği minarede merdivenlerden tırmanarak en üst noktaya çıkan tilkinin burayı kendi yuvası haline getirdiği, elektrik kablolarını kemirdiği anlaşıldı. Belediye ekipleri, zarar gören kabloları değiştirerek elektrik arızasını giderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eskisehirosmangaziüniversitesi hayvanbeslemeyasak 1

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hayvanlara Kampüsü Yasakladı!

fotografon

Fotoğraf Çekmeyi Öğrenirken Sokak Hayvanlarını Doyurabilirsiniz