in

Duygusal Destek Hayvanı Olarak Seçtiği Timsah İle Yaşıyor

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yer alan The York Haven kasabasında yaşayan Joie Henney isimli yaşlı bir adam depresyon ile duygusal destek aldığı ‘terapi hayvanı’ Wally’nin yardımıyla mücadele ediyor. Wally, 1.5 metre boyunda bir timsah.

65 yaşındaki Henney, Pensilvanya’daki yerel gazetelerden birine yaptığı açıklamada, ‘terapi hayvanı’ olarak resmi kaydı olan Wally’nin, 1.5 metre boyunda bir timsah olmasına rağmen kendisine sokulup uyumaktan ve sarılmaktan hoşlandığını söylüyor.

Duygusal Destek Hayvanı Olarak Seçtiği Timsah İle Yaşıyor 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Henney, depresyon tedavisine ilaçla devam etmek istemeyince, Wally’yi duygusal destek için ‘terapi hayvanı’ olarak kullanması konusunda doktorunun onayını almış.

Eve geldiğinde Wally’nin yakınlarda bir yerde olduğunu bilmenin kendisini iyi hissetmesine yardımcı olduğunu söyleyen Henney, “Doktorumun Wally’den haberi vardı, onun bana iyi geldiğine ikna oldu, denememek için bir sebep yoktu” diyor.

Duygusal Destek Hayvanı Olarak Seçtiği Timsah İle Yaşıyor 1

Henney’nin anlattığına göre Wally, 14 aylıkken Orlando’da kurtarıldığından beri onun yanında büyüyor. Wally, tavuk kanadıyla besleniyor ve evdeki yapay gölette Scrappy isimli ufak bir timsahla zaman geçiriyor.

65 yaşındaki The York Haven’lı adam, bu yıl 4 yaşına giren Wally’nin büyüme sürecinin tamamlanmadığının ve bir gün dört metre boyuna gelebileceğinin de farkında olduğunu belirtiyor.

Duygusal Destek Hayvanı Olarak Seçtiği Timsah İle Yaşıyoröç

Onu ‘kocaman bir oyuncak ayıcık’ olarak gördüğünü söylese de, Henney, Wally’nin son derece tehlikeli ve vahşi bir hayvan olduğunun da bilincinde. Ancak kolunu koparabilecek kuvvette olan bu timsahtan hiçbir zaman korkmadığını da söylüyor.

‘HİÇ KİMSEYİ ISIRMADI, HATTA KEDİLERDEN KORKUYOR’

Üstelik Henney’nin anlattığına göre Wally’nin bu tür bir ‘sabıkası’ da yok. Zira 4 yaşındaki timsah şu ana kadar hiç kimseyi ısırmamış, hatta kedilerden de korkuyormuş.

Wally’i sosyalleşmesi için yaşlılar bakımevlerine ya da ikinci lig beyzbol maçlarına götürdüğünü de söyleyen Henney, “Köpekten farkı yok. O da sevilip şımartılmak istiyor” diye ekliyor.

Kaynak: Sputnik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silivri’de sokak köpeği tüfekle vurulduöç

Silivri’de Sokak Köpeği Tüfekle Vuruldu

yesimkedihayatinikaybetti

Manisa’nın Fenomen Kedisi ‘Yeşim’ Hayatını Kaybetti