in

Duyarlı Gençler Sokak Hayvanları İçin Harçlıklarıyla Ekmek Aldılar

Kendi harçlıklarıyla aldıkları ekmekleri, ağır kış şartlarında yaşamaya çalışan hayvanlar için belirledikleri yerlere bırakıyorlar.

Hakkari‘nin Yüksekova ilçesinde duyarlı bir grup genç, karla kaplanan dağlarda yiyecek sıkıntısı çeken hayvanlar için harçlıklarıyla aldıkları ekmekleri belirlenen yerlere bırakıyor.
İlçeye 25 kilometre uzaklıkta bulunan Karabağ köyünde yaşayan 3 arkadaş, kendi harçlıklarıyla aldıkları ekmekleri yaban hayvanları için her hafta olduğu gibi tepelere çıkıp bırakıyor.

Hayvanlar icin ekmek aldilarr

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ağır Kış Şartlarında Yaban Hayvanlarını Unutmadılar

İlçe genelinde yaşanan ağır kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için harçlıklarını bir araya getiren gençler, aldıkları ekmekleri köyden uzak tepelere bırakarak örnek oldu. Yaban hayvanları konusunda hassas olunması gerektiğini aktaran Onur Düzen, “Biz 3 arkadaş kendi harçlıklarımızı bir araya getirerek ekmek alıyoruz. Bilindiği gibi Yüksekova’da hala kış mevsimi devam ediyor. Bizde üç arkadaş olarak elimizden geldikçe ekmek alıp yaban hayvanları için dağa bırakıyoruz. Amacımız bir nebze olsun doğada yaşayan ve bu soğuk günlerde bize ihtiyacı olan tüm hayvanlara yardımcı olmaktır. Umarım bu zor günleri atlatarak hayatta kalırlar” dedi.

Hayvanlar icin ekmek aldilar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi evleri

Lastik ve Ahşap Paletler Sokak Kedilerine Yuva Oldu

Polisler Ac Kalan Tilkiyi Doyurdu 1

Polisler Aç Kalan Tilkiyi Doyurdu