in

Düştükleri Kalede 1 Haftadır Mahsur Kalan Köpekler Kurtarıldı

Sinop’ta Boyabat Kalesi’nde 1 haftadır mahsur kalan köpekler uzun uğraşlar sonucu kurtarıldı.

Boyabat Kalesi‘nde 7 gün önce dolaşırken kayalıklara düşen iki köpek, AFAD ekiplerinin uzun uğraşları sonucu bulundukları yerden kurtarıldı. AFAD ekibinin yaklaşık 4 gündür inmeye çalıştığı fakat başaramadığı kayalık bölgedeki köpekler bu sabah saatlerinde kurtarıldı. Sibirya kurdu cinsi köpeğin uyanık şekilde alabilirken, pitbull cinsi köpeğin açlıktan sinirli olmasından kaynaklı uyanık şekilde alamayacaklarını belirten AFAD ekipleri, veteriner hekim kontrolünde uzaktan uyuşturucu iğneyle bayıltarak yanına yaklaşabildiklerini belirtti.

Düştükleri Kalede 1 Haftadır Mahsur Kalan Köpekler Kurtarıldı 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Boyabat Belediye Veteriner Hekimi Fatih Çeltikçi, köpeklerin sağlık durumlarının iyi olduğunu, gerekli tedavilerinin başlatıldığını belirterek, “Köpeklerin 1 haftadır kalede mahsur kaldıklarını öğrendik. Bizim de ulaşamayacağımız bir yerde oldukları için AFAD ekiplerine haber verdik. İlk denememizde köpekleri alamadık. Ertesi güne kaldı. O gün de AFAD ekiplerinin başka bir işi çıktığı için yine yetişemedik. Ama bugün uzun uğraşlar sonucunda köpekleri kurtardık. İlk müdahaleleri yapıldı. Sağlıkları iyi. 1 haftadır aç oldukları için vücut dirençleri düşmüş. Bundan sonra da gözetimimiz altında olacaklar” dedi.

Düştükleri Kalede 1 Haftadır Mahsur Kalan Köpekler Kurtarıldı öç
AFAD Arama Kurtarma Ekibi Şefi Alaaddin Akdemir ise, “Bize bilgi geldi. Bizler de dün akşam havanın kararmasıyla işimizi mecburen yarım bıraktık. Bugün sabah 07.30’da gelip 2 saatlik çalışmamızla köpekleri kurtardık” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursada Çıkan Yangında Bir Köpek Hayatını Kaybettiöç

Bursa’da Çıkan Yangında Bir Köpek Hayatını Kaybetti

Hayvansever Kaymakam Ersin Emiroğlu Bu Kez Silifkenin Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyoröç

Hayvansever Kaymakam Ersin Emiroğlu Bu Kez Silifke’nin Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor