in

Dursun Ailesiyle Beraber Yaşayan Elmas 12 Yıl Sonra Yediz Doğurdu

Mudurnu’nun Çetinören köyünde yaşayan İsmail-Badegül Dursun çifti bir ay önce komşularının üçüz doğum yapan keçilerinden iki yavruyu sahiplenmişlerdi. Şimdi de 12 yıldır doğum yapmayan köpek dostları Elmas bir batında yediz doğurdu. Bahar ayında hanelerine gelen bu yavrular Dursun ailesine neşe üstüne neşe kattı.

mudurnuköpek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bolu’nun Mudurnu ilçesi Çetinören köyünde yaşayan ve çiftçilik yapan İsmail ve Badegül Dursun çifti, Elmas’ın yediz doğurmasından dolayı çok sevindiklerini söyledi. Köy hayatında av köpeklerinin öneminin büyük olduğunu belirten İsmail Dursun, “Tarla ve bahçeleri yaban hayvanlarından korumak için beslediğimiz av köpekleri bizim için önemlidir. Onlar bizim hayatımızda. Dağda, bahçede, bağda, bostanda hep beraberiz” diye konuştu.

yedizköpek-ajanimo1

Dursun, “Köpeğimiz Elmas 12 yıl doğurmamıştı. Yavrularını samanlıkta görünce şaşırdık ve çok sevindik. Köpeğimizin bunca yılın ardından annelik duygusunu tatması bizim için de çok büyük bir mutluluk kaynağı oldu” ifadesini kullandı.

mudurnu-ajanimo4
Bir Ay Önce de Komşularının Üçüz Doğan Keçilerinden İkisini Sahiplenmişlerdi

Dursun ailesinin bir ay önce komşularının keçilerinden biri üçüz doğum yapınca yavrularına anne sütü yeterli gelmemiş ve aile ikiz oğlaklara sahip çıkarak evde aile ortamında bakmaya başlamıştı. İsmail Dursun eşi Badegül ve oğulları Onurcan ve Uğur Dursun, evde bebek gibi baktıkları ikiz oğlaklara biberonla süt vererek beslediler.

mudurnu-ajanimo3

Badegül Dursun “Benim iki oğlum vardı, şimdi iki kızım oldu. İsimlerini Fındık ve Fıstık koydum. Onlar çok sevimli, masumlar… Evde herkes çok seviyor. İneklerden sağdığım sütle besliyoruz. Günde iki litre süt veriyorum. Komşunun keçisinden üçüz oldular, anne sütü yeterli gelmeyince ikisini biz bakarız dedik ve eve aldık. Çok sevinçliyiz, evdeki kedimiz Muazzez ile oynuyorlar. Her çeşit hayvanımız var: inek,köpekler,tavuk,kedi… Bir de iki kızımız Fındık Fıstık oldu” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erzincanköpek ajanimo1

Ağzı Bağlı Halde Ölüme Bırakıldı

kilis ajanimo1

Kilis’e Düşen Roket Hayvanları Vurdu