in

Durdurulan Araçtan, Makak Maymunu Çıktı!

Gaziantep’te Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince durdurulan bir araçta yurtdışından kaçak yollarla ülkeye sokulduğu tahmin edilen Makak cinsi bir maymun ele geçirildi. Sağlık kontörlünden geçirilen maymunun sol gözünde morluk olduğu ve bunun şiddet görmüş olma ihtimali doğurduğu söylendi.

Gaziantep Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince Şehitkamil ilçesi Eydibaba Mahallesi’nde durdurulan bir araçta Makak maymunu ele geçirildi. Gaziantep Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü memurları tarafından teslim alınan maymun, Gaziantep Hayvanat Bahçesine teslim edilerek koruma altına alındı. Yurt dışından kaçak yollarla ülkeye sokulduğu tahmin edilen maymun koruma altına alınırken, konuyla ilgili yakalanan şahıs hakkında idari yaptırım uygulandı.

DURDURULAN ARAÇTAN MAKAK MAYMUNU ÇIKTI

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

ŞİDDET GÖRMÜŞ OLABİLİR!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler maymunun darp edildiğini belirterek, “Bu Makak cinsi maymunu Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerimiz bir arabada yakalamış. Bize getirdiler. Maymun buraya gelir gelmez hemen gerekli sağlık kontrollerini yaptık. Hayvanın özellikle sol gözünde morluklar var. Bu durum ya hayvanın şiddet gördüğünü ya da kalp ritminin bozuk olduğunu gösteriyor. Biz hayvanın gerekli kontrollerini yaptıktan sonra karantina kafesine alacağız” dedi.

DURDURULAN ARAÇTAN MAKAK MAYMUNU ÇIKTI

“HİNDİSTAN’DAN GETİRİLDİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR”

Yakalanan Makak maymununun genellikle Hindistan’da yoğun olduğunu söyleyen Özsöyler, “Makak maymunları daha çok Hindistan tarafında yaşıyor. Bunların ülkeye girmesi çok zor. Kaçak sokulmuş. CITES raporu olmadan bunların satışı ve sahiplenmesi yasaktır. 350 türden 7 bin 500 tane hayvanımız vardı. 7 bin 501 hayvan oldu” diye konuştu.

Ünlü İsim Hayvan İstismarını ve Kaçakçılığı Alışkanlık Haline Getirdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincan’da Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Yakında Hizmete Giriyor!

Sincan’da Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Yakında Hizmete Giriyor!

Hayvan Dostu 10 Firma

Hayvan Dostu 10 Firma