in

Dünyanın En Fakir Lideri: Senatörlüğü Bırakmaya Köpeğim Öldüğü Gün Karar Verdim

Maaşının büyük kısmını yoksullara dağıtmasıyla ve başkanlık konutu yerine bir kulübede yaşamasıyla dünya çapında ilgi toplamış Uruguay Devlet Başkanı Mujica, çok sevdiği köpeği ölünce yorulduğunu belirterek görevinden istifa etti.

Görevde olduğu dönemde ‘dünyanın en fakir lideri’ olarak adlandırılan eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, senatörlük görevinden istifa etti. Mujica, 2015’te devlet başkanlığı süresinin sona ermesinin ardından sürdürdüğü senatörlük görevinden ayrılmaya, köpeği Manuela’nın öldüğü gün karar verdiğini söyledi.

page dunyanin en fakir lideri senatorluk gorevinden de istifa etti kopegim oldugu gun karar verdim

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İstifa mektubunu Senato’ya salı günü sunan Mujica, 2020’ye kadar görevde kalamayacağını çünkü uzun yolculuğun ardından yorgun olduğunu ifade etti.

page dunyanin en fakir lideri senatorluk gorevinden de istifa etti

Mujica, Uruguay yerel televizyonlarına verdiği bir röportajda senatörlüğü bırakma kararını, köpeği Manuela’nın öldüğü gün verdiğini söyledi. Manuela, Mujica’nın başkanken resmi davetlere bile götürdüğü çok sevdiği 3 ayaklı köpeğiydi.

102983688 bf9c35c6 d201 4763 bf37 5be7f36579f8

Mujica, başkanlık görevini yürütürken, maaşının büyük kısmını yoksullara dağıtmasıyla ve başkanlık konutu yerine bir kulübede yaşamasıyla dünya çapında ilgi toplamış ve yaşamını anlatan ‘Saraysız Başkan’ adlı kitap, Türkiye’de de çok satanlar arasında yer almıştı.

f18f92dfe7c2c7a5666c159757030448

Kaynak: T24

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopektedavialtınaalındı

Polisin Silahla Yaraladığı Köpek Bulunup Tedavi Altına Alındı

kopek kediye annelik yapiyor

‘Topak’ Köpek, Yavrusu Gibi Gördüğü Kediyi Emzirip Annelik Yapıyor